Müfettiş Raporu Tamamlandı, Doktora Kınama Cezası Müfettiş Raporu Tamamlandı, Doktora Kınama Cezası

15 Temmuz 2016 yılında hain terör örgütü FETÖ'nün ülkenin birlik ve beraberliğini bozmak için başlattığı kalkışma, milletin iradesinin sokaklara yansımasıyla son bulmuş ve kısa bir sürede bastırılmıştı.

Kalkışmanın 7. yılında demokrasi şehit ve gazileri Adnan Menderes Meydanı'nda yapılan programla anıldı. Saat 20:30 da saygı duruşu ve İstikal Marşı'nın okunmasıyla başlayan anma programına Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Kanar ve yardımcıları, Cumhuriyet Başsavcısı Yusuf Canik, İlçe Emniyet Müdürü Rıza Dinç, bazı siyasi parti ve STK temsilcileriyle, çok sayıda vatandaş katıldı.

Anma programı kapsamında Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Kader Macit'in İstiklal Marşı'nı okuduğu anlarda izleyiciler duygusal anlar yaşadı.

MUSTAFAKEMALPAŞA’DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI (6)

Konuşma için kürsüye gelen Mehmet Kanar yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi '' O gece tanklar, silah sesleri ve bombaların gölgesinde, milletimiz meydanlara çıkarak demokrasiye ve iradeye sahip çıktı. Kahraman vatandaşlarımız, göğüslerini siper ederek vatanlarına olan bağlılıklarını bir kez daha ortaya koydular. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan topraklarımız, cesaretleri ve fedakârlıklarıyla tarihe altın harflerle yazıldı.15 Temmuz gecesi bizlere Çanakkale ruhunun Kuvayı milliye ruhunun gazi Mustafa kemal Atatürk’ün emriyle Yunan’ı denize döken büyük taarruzda ki o ruhun hala o günlerde ki gibi dipdiri olduğunu gösterdi. Ne mutlu türküm diyene! ‘’ ifadelerine yer verdi.

Kanar'ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Kaymakam Ahmet Altıntaş ise 15 Temmuz akşamı Türk Milletinin tarihe geçen birlik ve beraberliği ortaya koyduğunu belirtti.

Kur-an Tilaveti, halk dansları ve Mehter Takımı gösterisi ardından sahneyi gecenin özel konuklarından Emekli İstihbarat Albay Coşkun Başbuğ aldı, 15 Temmuz akşamı yaşananları anlatan Başbuğ, Türk halkının bu hain planı nasıl bozduğunu anlattı.

Gecenin bir diğer konuğu ise gazeteci ve tv yorumcusu Nedim Şener oldu.

Program dualar ve saat 00:13 te tüm minarelerden okunan salalar ile son buldu.

MUSTAFAKEMALPAŞA’DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI (5)

MUSTAFAKEMALPAŞA’DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI (3)MUSTAFAKEMALPAŞA’DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI (2)MUSTAFAKEMALPAŞA’DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI (1)MUSTAFAKEMALPAŞA’DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI (8)

Editör: Haber Merkezi