Akarspor Süper Amatör Lig'e yükselme yolunda önemli bir viraj olan Arabayatağı Spor maçından bir puanla döndü.

Saat 15:00 da Gülbahçe Sahası'nda oynanan maç 1-1 eşitlikle sona erdi.Maça iyi başlayan Akarspor aradığı golü 12. dakikada Taha Berk Loyan'ın kafa vuruşundan buldu.

Golden sonra oyuna ortak olan  Arabayatağı Spor 28. dakika eşitliği yakaladı. Maçın bu dakikalarından sonra  Arabayatağı Spor ile Akarspor yedek kulübesi arasında yaşanan olaylar maça damga vurdu.Tribünlerden atılan cismin Akarspor Teknik Direktörü Mehmet Yavuz'un kafasına isabet etmesi üzerine maç 5 dakika durdu. Mehmet Yavuz'un tedavisinin ardından, oyuna devam edilirken ilk yarı 1-1 sona erdi.

WhatsApp Image 2024-02-04 at 21.28.14 (1)

İkinci yarıya iki takımda kontrollü başlarken galibiyet için bastıran  Arabayatağı Spor'a, Akarspor Kalecisi Recep Gürvardar geçit vermezken, nadir gelişen Akarspor ataklarında gol sesi çıkmadı.

WhatsApp Image 2024-02-04 at 21.28.14

İlçe Başkanının Acı Günü, Annesini Kaybetti İlçe Başkanının Acı Günü, Annesini Kaybetti

Hakem maçın sonuna 9 dakikalık uzatma ekledi.Maçın son düdüğüyle birlikte saha içi karışırken, tribünden atlayan  Arabayatağı Spor taraftarları futbolculara yönelik saldırıda bulundu. Emniyet güçlerine yönelikte şiddet uygulama girişiminde bulunan bir grup  Arabayatağı Spor taraftarı polis tarafından gözaltına alındı.

Arabayatağı Spor kulüp sahibi Ekrem Senal tarafından olaylar yatıştırılken Akarspor kafilesi stattan yaklaşık olarak 45 dakika sonra çıkarıldı.

Alınan bu berabarliğin ardından Akarspor Süper Amatör Lig hedefini, evinde oynayacağı Yeni Karaman Spor maçına bıraktı.

Grupta 39 puana ulaşan Yunus Emre Ardaspor Süper Amatör Lige çıkan ilk takım oldu.

WhatsApp Image 2024-02-04 at 21.28.10

İlk Kutlama Beygirci'den

Maçın ardından takım halinde yemek için bir restoranda duran Akarspor kafilesi ile denk gelen Mustafakemalpaşa Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ahmet Beygirci, oyuncuları ve kulüp başkanı Mehmet Çalışkan'ı tebrik etti.

WhatsApp Image 2024-02-04 at 21.36.45

Haftanı Görünümü ve Puan Durumu;

Ekran Alıntısı-21Ekran Alıntısı 565464

Editör: Haber Merkezi