Haziran 2021 yılında Akarspor başkanlık görevine seçilen Mehmet Çalışkan, başkanlık görevini yönetim kurulunda alınan kararla Sami Loyan’a devretti.

İlk göreve geldikleri andan itibaren yaptıkları planlama içinde hareket ettiklerini, ilçede sporun gelişimi için akademik kariyere sahip kişilerin bu görevleri üstlenmesi gerektiğine vurgu yapan Çalışkan, Akarspor’a her anlamda destek olmaya devam edeceğini belirtti.

Mehmet Çalışkan yaptığı açıklamada’’ Akarspor’a hizmet etmek benim için bir onur, 3 yıllık süre içinde 63 yıllık tarihe sahip olan takımımızı süper amatöre çıkardık. İlk göreve geldiğimiz gün bir yol haritası çizdik. Zaman içinde bu planın içinde yer alan birçok şeyi hayata geçirdik.  Bunlardan biride sporun gelişimi için akademik kariyere sahip bu işin eğitimi almış kişilerle devam etmekti. Bu yüzden görevi Sami Loyan’a devrediyorum. Bizler ilk toplantımızda sporun çocuklar üzerindeki etkisini konuşmuş ve bu yönde ne yapabilir diye fikir alışverişinde bulunmuştuk. Bundan sonraki süreçte takımı mevcut yerinde tutarak alttan gelecek oyuncular ile daha üst liglere çıkmak için uğraş vereceğiz. Yaptığımız planlama kapsamında önümüzdeki günlerde hayata geçireceğimiz projede bunun ilk adımı olacak’’ ifadelerini kullandı.

Başkan Erdem'in 15 Temmuz Mesajı Başkan Erdem'in 15 Temmuz Mesajı

Görevi Mehmet Çalışkan’dan alan Sami Loyan ise’’ Öncelikle başkanımıza emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Akarspor’u buralara taşıyan Teknik Direktörümüz Mehmet Yavuz’a, oyuncularımıza çok teşekkür ediyorum. Birlikte olduğumuz süre içinde çok emek verdiler. Bu liglerde başarı elde etmek için çok daha özverili olmak gerekiyor, biz bunu ortaya koyduk ve başardık. Şimdi yeni bir döneme başlıyoruz ilçemiz için takımımız için hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

Mehmet Yavuz’a Ayrı Teşekkür

Akarspor’u 2. Amatör kümeden alarak bir yıllık süre içinde Süper Amatör Küme’ye taşıyan Mehmet Yavuz’a ayrı bir parantez açan Çalışkan‘’Akarspor için Mehmet Yavuz büyük bir şans oldu. Büyüdüğü, futbol oynadığı takımı tarihinde ilk kez süper amatör kümeye taşıdı. İlk gün ne konuştuk ise onların hayata geçmesi için bir virgül koyuyoruz. Ben hocamızın da işleri el verdiği sürece Akarspor’a destek olmaya devam edeceğini düşünüyorum, kendisine emekleri için çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Whatsapp Image 2024 06 13 At 00.05.49 (2)Whatsapp Image 2024 06 13 At 00.05.49 (1)

Editör: Haber Merkezi