Mustafakemalpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen yemekli toplantıda, Mustafakemalpaşa Amatör Spor  Kulüpler Birliği ve üyeleriyle bir araya gelen Mehmet Kanar kulüplere 5'er adet futbol topu hediye etti.
Muradiyesarnıç Sosyal tesislerinde gerçekleştirilen programa Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar ve yardımcıları Ercan Leblebici, Ersin Ekici, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Hasan Atabey, Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Samet Karanfil ve kulüp başkanları katıldı.
Başkan Kanar altyapının önemine vurgu yaparken, amatör kulüplerin oyuncu yetiştirme konusunda daha bilinçli hareket etmeleri gerektiğini belirtti.
Amatör spor kulüplerinin taleplerini dinleyen Kanar ilçede futbolun kaderinin değişmesi için planlı bir çalışma yapılması gerektiğini belirtti.
Toplantıda konuşulan sorunların başında, alt yapıda pilot takımın Mustafakemalpaşaspor Belediye olması, diğer takımların içinde bulunan yetenekli oyuncuların tek bir çatı altında toplanması gerektiğine vurgu yapıldı.
İlçe futbolu için yapılacak projeyle üst liglerde oynayabilecek oyuncular yetiştirmek konusunda çalışmalar yapılacağına değinildi.
Kulüplerin her branşta değil, kendi deneyim ve olanakları çerçevesinde belirlenecek liglerde mücadele etmesi, takımlar arasında oyuncu transferinde futbolcunun geleceğini düşünerek karar alınmasına karar verildi.
Başkan Kanar konuşulan konuların önemine vurgu yaparak bu tür buluşmaların önümüzdeki günlerde daha planlı bir şekilde yapılmasını istedi.
Akar Sahası ele alındı
Uzun süredir atıl konumda olan ve Kanar’ın girişimleriyle tekrar hayata geçirilen Akar Sahası’nın geleceği konusu masaya yatırılırken son dönemde sahada yaşanan mala zara verme olaylarının önüne geçilmesi için alınacak aksiyonlar değerlendirildi.

Program kulüplere hediye edilen futbol toplarının dağıtılması ile sona erdi.

IMG_5336-2

IMG_5339-1IMG_5337-2IMG_5334-2IMG_5333-2IMG_5332-2IMG_5331-2

Güllüce'de Şampiyon Göbel Güllüce'de Şampiyon Göbel

Editör: Haber Merkezi