Atamasının hemen ardından yeni yönetimi oluşturmak için çalışmalara başladığını belirten başkan Mutlu Turgut ortak akılla hareket ederek Mustafakemalpaşa'nın daha ileriye gitmesi için oluşturacağı listeyi 25 Eylül tarihine kadar açıklayacağını belirtti.

Güllüce'de Şampiyon Göbel Güllüce'de Şampiyon Göbel

Yeni yönetim listesi için bir havuz oluşturmayı düşündüğünü belirten Turgut, her kesimden fikir ve isim alarak yönetime son şeklini vereceğini iletti.

Dağpınar Paşa Sofrası tesislerinde samimi bir ortamda gerçekleştirilen tanışma toplantısında kendini tanıtan Mutlu Turgut, son yönetim listesinde yer almamasına rağmen partinin sürekli içinde olduğunu ve yapılan çalışmalarını takip ettiğine vurgu yaparak, ilçenin merkez ve kırsal mahalleler olmak üzere neye ihtiyacının olduğunu çok iyi bildiğini belirtti.

Başkan Turgut'' Çok kıymetli basın mensupları arkadaşlarım, öncelikle davetimize icabet edip, bizleri onurlandırdığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Geçtiğimiz hafta genel merkezimizden tarafımıza son derece önemli, bir o kadar da kutsal saydığımız ilçe başkanlığı görevini tevdi ettiler. Bundan sonraki yapacağımız iş, ilçemizin tüm değerlerini kapsayacak bir şekilde, birlik beraberliği ön planda tutarak, yeni teşkilatımızı kurup, önümüzdeki yerel seçimlere hazırlanmak olacaktır.

Seçim Birlik ve Beraberlikle Kazanılır

Önümüzdeki 2024 mahalli idareler seçimi tüm Türkiye’nin olduğu gibi, bizim de son derece önemsediğimiz bir seçimdir. Bu seçim sürecine, üzerimize tüm sorumluluğu alarak, ilçemizin uzun bir zamandır mahrum kaldığı birlik ve beraberliği tesis edip, "Başka Mustafakemalpaşa yok" düsturuyla yöneteceğiz.

Biz atalarımızın "birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır" öğüdünü son derece önemsiyoruz. Yine Sn. Cumhurbaşkanımızın "Sen-ben yok, biz varız" şiarıyla hareket ederek bu zorlu süreci hep beraber zaferle taçlandıracağımıza inancım tamdır.

Bu doğrultuda, şeffaflık ilkesini göz önünde bulundurarak, siz değerli basın mensuplarıyla, süreci her fırsatta değerlendireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle, sürecin hepimize hayırlı olmasını diliyorum''ifadelerini kullandı.

Altyapı-Eğitim-Sağlık öncelikli

Mustafakemalpaşa'nın yaşadığı sorunları göreve geldiği andan itibaren kendisine iletildiğini belirten Turgut, ''bir önceliklendirme yaptığımızda altyapı, eğitim ve sağlık konuları öne çıkıyor, buralarda yaşana aksaklıkların giderilmesi ilçenin ilk önceliği olmalı'' dedi.

Hedefimiz Üreten Mustafakemalpaşa 

Yapmış olduğu işler nedeniyle ilçeyi çok iyi tanıdığını belirten Turgut, gittiği her yerde ''burada ne yapılabilir, bölgeye nasıl bir katma değer sağlayabiliriz'' düşüncesiyle hareket ettiğini belirterek, Mustafakemalpaşa'yı daha çok üreten bir yer haline getirmek istediğine vurgu yaptı.

Mutlu Turgut Kimdir?

1978 yılında Döllük Mahallesi'nde dünya gelen Mutlu Turgut, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu, iş hayatına çeşitli fabrilarda devam eden Turgut 2011 yılında kurduğu Ender Palet firması ile palet ve geri dönüşüm üzerine hizmet vermeye başladı. Hala aynı işe devam eden Turgut evli ve bir kız çocuğu babası.

WhatsApp Image 2023-09-16 at 16.12.13

Editör: Haber Merkezi