2 Temmuz 1920 tarihinde Yunan süvarilerinin ilçeye ayak basmasıyla başlayan işgalin,14 Eylül 1922 tarihinde, 33. Süvari Alayı’nın 7. Bölük Komutanı Yüzbaşı Sabri Bey’in komutasındaki Türk askerinin ilçeye girmesiyle son bulan ve bu sene 101. kutlanan kurtuluş günü, gün boyu yapılan etkinlikler ile devam ederken, günün finali muhteşem şovlarla Adnan Menderes Meydanı'nda yapıldı.

Gençlik Şöleninde Gençler İle Bir Arada Gençlik Şöleninde Gençler İle Bir Arada

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından organize edilen geceye belediye başkanı Mehmet Kanar ve yardımcıları, siyasi parti ve STK temsicileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

31. Tatlıtop Basketbol Şöleninin yapıldı meydanda ilk olarak Şehriman Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından hazırlanan 200 yıllık bir geçmişe sahip olan ''Alabaş'' gösterisi Mustafakemalpaşalı izleyicilerin beğenisine sunuldu. Osmanlı Ordusunda ''Deliler'' olarak tabir edilen, güç ve cesaretleriyle düşmana korku salan süvari askerlerin başlattığı gelenek 200 yıldır kurban bayramında yaşatılmaya devam ediyor.

Hayvan derilerinden hazırlanmış kostümleriyle meydanda boy gösteren Alabaşlar, hem korku saldı hemde büyük beğeni topladı.

Alabaş gösterisinin hemen ardından bu sefer meydanda Çaltılıbük Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafınfan hazırlanan yine geleneksel olan  Deve Oyunu sahne aldı. Gösteri esnasında izliyeciler keyifli dakikalar yaşadı.

Geceye KarizmaShow Damga Vurdu

Akrobasi basketbol grubu izleyenlere muhteşem bir gösteri sundu.Kutlama gecesinin en heyecanlı anları KarizmaShow akrobasi gurubunun gösterisi anında yaşandı. Birbirinden zor ve estetik hareketler sergileyen grup, yaptığı gösteriyle izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

Kurdukları trambolin yardımıyla basketbol potasına uçarak smaç gösterisi yapan grup, tehlikeli akrobatik hareketlerle de izleyenleri heyecanlandırdı. Basketbol topuyla birbirinden değişik hareketler yapan Karizma Show gösteri sonunda alkış yağmuruna tutuldu.

Havai Fişekler Geceyi Aydınlattı

101. Kurtuluş yılı kutlama programı havai fişek gösterisiyle sona ererken, yapılan gösteri geceyi adeta gündüzü çevirdi.Meydanın hemen yanındaki binanın üzerinden atılan yüzlerce havai fişek tam bir görsel şölene dönüştü. Yaşanan anlar gösteriyi izleyenler tarafından telefonlarıyla kayda alındı.

IMG_5942IMG_5930IMG_5926IMG_5920IMG_5919IMG_5908

Editör: Haber Merkezi