31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri kapsamında siyasi partiler çalışmalarına devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş salı günü sabah namazıyla başladığı programına saat 23.20 de Yalıntaş'ta son verdi.

Aktaş gün boyu devam eden ziyaret ve programlarda CHP Bursa Belediye Başkan Adayı Bozbey’e seslenerek’’ Yaptıklarımız ortada, sen ne yaptın Nilüfer’de anlatta bilelim’’ dedi.

Aktaş Mustafakemalpaşa programına Şeyhmüftü Camii’nde kıldığı sabah namazı ile başladı.Namazın ardından dağıtılan çorba ikramında vatandaş buluşmalarına başlayan Aktaş, daha sonra Mustafakemalpaşa Çayı ve Lalaşahin Türbesi’nde yapılan çalışmaları inceledi.

Gün boyu devam eden programda Alinur Aktaş’a Bursa MHP İl Başkanı Muhammet Tekin,Mustafakemalpaşa Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ahmet Beygirci, AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Turgut ve MHP İlçe Başkanı Suat Buldu’da eşlik etti.

Kaymakam Ahmet Altıntaş ile makamında görüşen Aktaş, daha sonra Öğretmenevi’nde düzenlenen STK, dernek ve oda temsilcileri buluşmasına katıldı.

Yoğun bir katılımın olduğu program AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Turgut’un konuşmasıyla başladı.

5 Gündür Yaşam Mücadelesi Veriyordu 5 Gündür Yaşam Mücadelesi Veriyordu

Ardından kürsüye gelen Cumhur İttifakı Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Ahmet Beygirci Cumhur İttifakı’nın et ve tırnak misali birlikte olduklarını ve hiçbir zaman geriye düşmeden, her zaman bir adım ileride olacağını belirtti.

Beygirci konuşmasında ’’Cumhur İttifakının bir parçası olmaktan onur ve gurur duyuyorum, yapılanlara baktığımızda hizmet alanında resmen çağ atlamış bir büyükşehir görüyoruz. Tarihinin en büyük yatırımını almış bir Mustafakemalpaşa görüyoruz. Tüm riskleri göze alıp altyapıya giren Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş ve ilçe belediye başkanımız Mehmet Kanar’a çok teşekkür ediyorum.Mehmet Kanar’ın tüm zorluklara rağmen bu güne taşıdığı bu projeyi el birliğiyle, gönül gönüle bitirmeyi nasip etsin Allah bize’’ dedi.

Başkan Aktaş Bozbey’e seslendi

2019 seçimlerinin ardından başlayan çalışmaları anlatan Aktaş, Mustafa Bozbey’e seslenerek’’ Bizim yaptıklarımız ortada, sen ne yaptın’’ diye sordu.

Aktaş  hizmet için motive olmuş bir Cumhur İttifakı’nın karşısında, hizmetten uzak tüm gayeleri Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun düşüncesine sahip bir muhalefet olduğunu belirtti.

Zor günler geçirdik ülke olarak ülke ekonomisi olarak yan yattı çamura battı armudun sapı üzümün çöpü demeden Allah'a hamdolsun dokunmadığınız hiçbir yer kalmadı. Bunun adı bazen kanalizasyon, bazen yağmur suyu, bazen mahalle konağı, bazen spor tesisi oldu, bitti mi bitmedi, Allah'ın izniyle hep beraber yapacağız.

Halkın Parasını Halka Harcadık

Deprem bölgesinde 350 milyon TL’lik harcama yaptık helali hoş olsun halkın parasını halka harcadık.

Hatay’da 2300 çalışan ve 700 makineyle evde bakımdan sokak ilaçlamalarına, alt yapı hizmetlerinden çöp depolamaya kadar aslanlar gibi çalıştık. 3 ayrı Bursa konteyner kentinde, 2 bin konteynerde 9-10 bin kişi yaşıyor.Biz hizmet ediyoruz bunlar daha fragman siz asıl 31 Mart’tan sonra görün daha yapacak çok işimiz var, onlar sadece algı yapıyorlar, başka hiçbir işleri yok.

Sadece Algı Yapıyorlar Hizmet Yok

Geçmiş 5 yıllık kayıtları araştırın, 103 bin nüfuslu Mustafakemalpaşa, 55 bin nüfuslu Yenişehir ve 100 bin nüfuslu Mudanya’ya bakın. Bunların 3’üde farklı partilerden. Rantı yüksek olan CHP’li Mudanya’da yapılanların, yapılan bir şey yok ta Mustafakemalpaşa’da ve Yenişehir’de yapılanların 10’da 1’i yapıldıysa bu işi hemen bırakacağım. Nilüfer, Mudanya, Gemlik’e bakın, araştırın, karşı tarafta hizmetle derdi olmayan bir yapı var. Çivi yok, sadece algı belediyeciliği yapan bir anlayış var. İş yapan hata yapar, eksik yapar. Sabahtan beri Mustafakemalpaşa’dayız. Kentsel dönüşümlerde yapacağız, tarihi mekânları da ayağa kaldıracağız, 4. köprüyü de yapacağız, yeni spor tesisleri de kazandıracağız. Derdi Mustafakemalpaşa, Bursa ve Türkiye olan sevdalı bir kadroyla bu yoldayız” ifadelerini kullandı.

Bozbey Sen Ne Yaptım

2019 seçimlerinde kaybeden Bozbey’in yeniden aday olmasıyla ilgili konuşan Aktaş ‘’Nilüfer’de ne yaptın ki çıkıp anlatıyorsun, Nilüfer boş bir araziydi, oraya müteahhit dikti siteleri , altyapıları büyükşehir getirdi, müteahhit süsledi. Bozbey çıkıp konuşuyor, ya sen sosyal tesis mi yaptın, spor tesisi mi yaptın, sen 5 sene ne yaptın, hiçbir şey yapmadın. Şimdi çıkıp Bursa gülümseyecek diyorsun, siz sadece algı yaparsınız, sizin hizmetle işiniz yok’’ dedi.

Mustafakemalpaşa'ya 1.84 Milyar TL Yatırım

“Seçim öncesi konuştuklarımızın yüzde 85’ini” yaptık diyen Alinur Aktaş, slayt gösterimi ile Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa ve Mustafakemalpaşa’da gerçekleştirdiği yatırımlar hakkında bilgi verdi. Aktaş, altyapı, sosyal tesisler, ulaşım ve  kırsal kalkınmaya kadar birçok alanda Mustafakemalpaşa’da son 6 yılda 1.84 milyar TL’lik projeyi hayata geçirdiklerini vurgularken; “Dokunmadığımız bir yer kalmadı. Bunun adı bazen alt yapı, bazen gençlik merkezi, spor tesisi bazen de yol ve mahalle konağı oldu. Yapılacak işler bitmedi. 4,5 sene içinde bir seçimin olmadığı, ekonominin daha düze çıktığı bir ortam içerisinde çok daha güzel işler yapacağız” dedi.

Bu Birlikteliği Bozmayalım

Alinur Aktaş yapılan hizmetleri anlattığı programda sözlerine yakaladığımız bu birlikteliği bozmayalım, adaylar değişebilir, bende aday olmayabilirdim, Cumhur İttifakı AK Parti ve MHP’den oluşuyor, nasıl MHP ilçede bize 5 yıl boyunca destek verdiyse, bizlerde aynı şekilde Ahmet Beygirci kardeşimize destek vereceğiz ve ilçeyi Cumhur İttifakı’nın yönetmesine devam edeceğiz’’ dedi.

Öğretmenevi programının ardından belediyeye geçen Aktaş, burada Belediye Başkanı Mehmet Kanar, AK Parti önceki dönem ilçe başkanı Murat Hallaçoğlu ve meclis üyeleriyle bir araya geldi.

Aktaş ilçedeki programına esnaf ziyaretleriyle devam ederken, akşam yemeğinde MHP ve AK Parti ilçe teşkilatıyla buluştu.

Büyük bir kalabalığa seslenen Aktaş burada da yapılan projeleri anlatarak, birlik ve beraberlik çağrısını yeniledi.

Saat 21 de sona eren yemeğin ardından konvoy halinde Yalıntaş Mahallesi’ne geçilirken, Aktaş’ı burada coşkulu bir kalabalık karşıladı.

428416966 914063373419050 7876414906674439188 NYalın428403927 914063386752382 5947261319921202457 N428391577 913657696792951 2746001997575731602 NWhatsapp Image 2024 02 14 At 10.31.49

Editör: Haber Merkezi