Cemil Meriç Parkı Aydınlandı, Sırada Çevre Düzenlemesi Var Cemil Meriç Parkı Aydınlandı, Sırada Çevre Düzenlemesi Var

Yaz mevsiminin başlaması ile karayollarında, turizm ve tarımsal amaçlı seyahatlerin artacağı belirten Girgin, trafik yoğunluğunun olumsuz etkilerini en aza indirmek, trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik etkin ve yoğun denetimlerin arttırılarak yapılacağı belirtti.

Girgin İçişleri Bakanlığı, Bursa Valiliği ve Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı tarafından yapılan uyarıları maddeler halinde sıraladı.

İşte madde madde trafik güvenliği hususları;

1-Seyahat sürelerinin artacağı , sürücülerin yorgunluklarının artıp dikkatlerinin azalacağı gözönünde bulundurulup bu durumda araç kullanmamaları, yaralanmalı ve ölümlü kazaların daha çok 02.00- 08.00 saatleri arasında meydana geldiği istatik gerçeği olduğundan bu saatlerde mümkünse araç kullanmamaları , hız sınırlarına riayet etmeleri

2-Araç kullanırken emniyet kemerinin mutlaka takılı olmasına,  cep telefonu kullanılmamasına , kavşaklarda ışık ihlali yapmamaları, geçiş üstünlüğüne haiz araçlara öncülük vermeleri , motorsiklet kullanıcılarının koruma başlığı ve gözlüksüz motorsiklet kullanmamaları

3-Tarımsal faaliyetlerin olduğu bölgelerde, traktör , biçerdöver v.b. uygunsuz trafikte seyretmemeleri ,

4-Dinlenme tesislerinde güvenli park etmeleri, yol kenarı satıcılarda 50 m. derinlikte olmayan yerlerde durup alışveriş etmemeleri, bu konulardaki hususlara özenle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Editör: Haber Merkezi