Son günlerde sosyal medya üzerinden yayılan Güllüce Mahallesi 2931-2932-2933 parsel yerlerin satışı hakkında çıkan söylentilerin bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan kişilere ait olduğunu belirten Kanar, Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda oda başkanları ve iş insanlarıyla bir araya gelerek, belediye olarak uzun bir süredir üzerinde çalıştıkları projeyi anlattı.

Başkan Kanar yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı '' Öncelikle şunu belirtmek isterim burada toplanmamızın nedeni bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanların yaptıkları yorumlar, sizlerle bu buluşmayı bir sonraki aşamada yapmayı planlamıştım ama son dönemde ortaya atılan iddialar bu buluşmayı öne çekti.

Kırsal Mahalledeki Kazada 1 Ölü 3 Yaralı Kırsal Mahalledeki Kazada 1 Ölü 3 Yaralı

Sizlere bu projenin tüm detaylarını sunacağım ne zaman başladık nasıl yol katettik hepsini anlatacağım, en sonunda kararınızı verirsiniz. Bu proje bugün çıkmış bir proje değil, ben bunu yaptığım meclis toplantılarında, katıldığım canlı yayınlarda hep anlattım. Bu projenin yanında Sincansarnıç bölgesinde hayata geçirmek istediğim villa tipi yapıları anlattım,  Tümbüldek ve Suuçtu için düşündüğümüz projeleri anlattım, fakat bazı kesimler bilinçli olarak bu dönemi seçerek algı yaratmaya çalışıyor'' dedi.

Proje detaylarını sunum şeklinde katılımcılara sunan Kanar, satışa sunulacak alanların satın alan tarafından sadece depo amaçlı olarak kullanılabileceğini, yol kenarında bulunan parsellerin ise KOBİ' ler için projelendirileceğini anlattı. Yeşil alan, ticaret ve sanayi alanlarının olduğu projede, planlamanın Mustafakemalpaşalı sanayi esnaflarının talepleri ve ihtiyaçlarına göre dizayn edilebileceğine vurgu yapan Kanar, satışın gerçekleşmesi halinde gelen firmanın ilçeye büyük katma değer katacağından bahsettti.

Başkan Kanar, bu projeye benzer bir başka projenin Bursa Yıldırım Belediyesi tarafından Samanlı'da hayata geçirilmek için büyük çaba harcandığını aktardı.

Başkan Kanar'ın sunumunun ardından proje hakkından teknik konularda bilgi vermek için söz alan Emlak ve İstimlak Müdürü Onur Kulaoğlu proje bu aşamaya gelene kadar 15 kurumdan fikir ve olur aldık, tüm aşamalar yasalara uygun bir şekilde dizayn edildi'' dedi.

Sunumun ardından oda başkanları söz alarak proje hakkındaki düşüncelerini iletti, ortak görüş sosyal medyada yayılan ile başkan Kanar tarafından anlatılan projenin farklılığı oldu. Toplantı toplu fotoğraf çekimiyle sona ererken oda başkanlarından biri hariç tamamı projeye tamam dedi.

WhatsApp Image 2023-09-25 at 17.59.20 (5)WhatsApp Image 2023-09-25 at 17.59.20 (4)WhatsApp Image 2023-09-25 at 17.59.20 (3)WhatsApp Image 2023-09-25 at 17.59.20 (1)

WhatsApp Image 2023-09-25 at 17.59.20 (6)

WhatsApp Image 2023-09-25 at 19.28.15

Editör: Haber Merkezi