Başkan Kanar, ''Mustafakemalpaşa ilçemizin kurtuluşun 101 Yıl dönümü… . 14 Eylül tarihinin Türkiye üzerinde kirli emelleri olan emperyalistlerin ve onun şımarık işbirlikçilerinin hayal kırıklığına uğradığı önemli bir gün.14 Eylül günü 33 Süvari alayının 7 Bölük komutanı Sabri bey’ in komutasındaki Türk askeri ilçemize geldiğinde sokaklar caddeler bayram havası içinde “devlet zamanımızı” kutlamıştır. Bu aziz millet için “devlet zamanı” demek; hürriyet demektir, özgürlük demektir, ezan demek, bayrak demektir.

Bu zaferlerin baş mimarı olan, gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizim için ayrı bir yeri vardır.14 Eylül’den 100 gün sonra 24 Aralık 1922 günü bu şehrin adı “Mustafakemalpaşa” olarak değiştirilmiştir. Mustafakemalpaşa ilçesi, tarih boyunca birçok zorluğa ve sıkıntıya karşı direnç göstermiş, gelişmiş ve büyümüş bir ilçedir.

Başkan Ay Güven Tazeledi Başkan Ay Güven Tazeledi

Ülkemizin ve Mustafakemalpaşa’mızın kurtuluşu için mücadele eden başta Mustafa kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şühedamızı ve gazilerimizi hürmetle yâd ediyorum. 'dedi.

Editör: Haber Merkezi