Bozbey ve ekibi bugün saat 14.00’te Mustafakemalpaşa CHP İlçe başkanlığı binasında İlçe başkanı Serda Tandoğan Kuru, Yönetim Kurulu üyeleri, kadın ve Gençlik kolları üyeleri ile çok sayıda parti üyesi tarafından karşılandı.

Bozbey yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi: “Değerli arkadaşlar, Siyaset kazanma sanatıdır. Kazanmak için yola çıkılır. Sonunda ya kazanır ya kaybedersiniz. 28 Mayıs’ta yapılan seçim öncesinde kazanacağımıza çok inanmıştık. Fakat ne yazık ki seçim hiç de demokratik bir ortamda gerçekleşmedi. Cumhur ittifakı devlet gücünü arkasına alarak, ellerindeki tüm imkânları kullanarak, yetmedi her türlü hileye başvurarak bir şekilde, seçimi aldı.

Bugün yeni bir gün, bugün her türlü yılgınlığı, varsa, dargınlığı geride bırakmak zorundayız. Hiç kimsenin partisine küsme gibi bir lüksü olamaz. Bugün, birlik olmak, omuz omuza yürümek zorundayız. Kısa zamanda komisyonlarımızı kurmak, projelerimizi hazırlamak ve çok önemsediğim sandık bazlı çalışmaları başlatmak zorundayız.

Genel başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu Bursa’ya geldiğinde, bu seçimde de yolumuza Mustafa Bozbey’le devam edeceğiz diyerek beni işaret etmesinden hareketle,  yeni yönetimleri kutlamak ve tanımak amacıyla ilçeleri dolaşıyorum. Bu, gezdiğim 15. İlçedir. Fakat bilinmesini isterim ki; ben de dâhil olmak üzere şu ana kadar genel merkez tarafından resmen açıklanmış hiçbir belediye başkan adayı yoktur. Her şey, 4-5 Kasım tarihlerinde yapılacak olan büyük kongremizden sonra gelecek olan yeni parti meclisi ve merkez yürütme kurulu tarafından belirlenecektir.”

bozbney 1-1

Gökhan Uymak, Ankara'dan Şampiyon Döndü Gökhan Uymak, Ankara'dan Şampiyon Döndü

CHP İlçe Başkanı Serda Tandoğan Kuru da yaptığı kısa konuşmada, bir önceki dönemde yaptıkları başarılı çalışmaları özetledi. 1. Bölgede yer alan 6 ilçe arasında, oyunu en fazla yükselten ilçe olduklarını, 16.800 hanenin tek tek gezildiğini, özellikle kadın kollarının çok başarılı bir çalışma yürüttüğünü vurguladı.

Editör: Haber Merkezi