Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bursa’da 8 ilçenin belediye başkan adayı bugün yapılan Parti Meclisi toplantısının ardından açıklandı.Tek aday adayı olarak Serda Tandoğan Kuru'nun yer aldığı Mustafakemalpaşa için her hangi bir açıklama yapılmadı.

CHP’de önce MYK ardından Parti Meclisi, yerel seçim gündemiyle Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında toplandı.

Parti Meclisi’nin toplantısının ardından Bursa’da adaylığı açıklanan isimler şu şekilde:

Gürsu: Haşim Öztürk

Harmancık: Haşim Ali Arıkan

İznik: Ali Sarı

Mobilya Dekorasyon Kazandıran Bölüm Oldu Mobilya Dekorasyon Kazandıran Bölüm Oldu

Karacabey: Gönül Avil

Keles: Orhan Aslan

Orhangazi: Çetin Çoklar

Osmangazi: Erkan Aydın

Yıldırım: Mehmet Önder Mutlu

8 ismin adaylığının açıklanmasının ardından açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş şunları söyledi:

“İlk Parti Meclisi toplantısında Mustafa Bozbey’in Bursa Büyükşehir adaylığı için karar alınmıştı. Bursa’da büyük bir heyecan yaratan bu kararın ardından Parti Meclisimiz bugün 8 yol arkadaşımızın daha adaylığını açıkladı. Alınan karar partimiz ve Bursamız için hayırlı olsun. Bizim tek hedefimiz Bursa Büyükşehir’i kazanmak. Bu hedef için Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Bozbey, ilçe belediye başkan adaylarımız ve örgütümüz ile birlikte mahalle mahalle, sokak sokak, gece gündüz durmadan çalışacağız. Bursa’da yatırımlardan, hizmetlerden mahrum bırakılan ilçelerimizi de 31 Mart’ta sosyal ve iyi belediyecilik ile buluşturacağız. 31 Mart akşamı önce Bursa sonra Türkiye gülümseyecek.” dedi.

Editör: Haber Merkezi