Başkan Erdem'in Kurban Bayramı Mesajı Başkan Erdem'in Kurban Bayramı Mesajı

Depremin birinci yılı dolarken acıların ilk günkü gibi taze olduğunu belirten Demir, bu acının hiçbir zaman unutulmayacağını belirtti.

Demir yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Ülkemizin yaşadığı en büyük yıkımın birinci yılının olduğu bu günde hayatının kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum.

Yaşanan acının tarifi yok, üzerinden bir değil yüz yıl dahi geçse bu acı ilk günkü gibi yaşanacak. Yüzbinlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve yaralandığı bu deprem ardından birçok ders çıkarılması gereken konuyu beraberinde getirdi.

Türkiye’nin tek yürek olduğu depremin ardından, maalesef yetkili kurumlar sınıfta kaldı. Gerek arama kurtarma süreci, gerekse yardımların yerine ulaştırılmasında yaşanan sıkıntılar acının üstüne acı ekledi.

Fay hattının üzerinde yaşadığımız ilçemizde deprem gerçeğinin göz ardı edilmeden acil bir şekilde çalışmaların başlaması gerekiyor. Unutmayalım deprem değil binalar can alıyor. Bizler göreve talip olarak başladığımız bu yolda ilk iş olarak bu sorunu çözmek için uğraş vereceğiz, hayat nücadelesi verdiğimiz canımızdan daha değerli ve önemli hiçbir şey bulunmuyor.

Yaşanan acının yıldönümünde tekrardan ülkemize başsağlığı diliyor, depremde yakınlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza sabır diliyorum

Editör: Haber Merkezi