Mustafakemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü suç unsuru oluşmadan suçu önlemek amacıyla yaptığı çalışma kapsamında, dolandırıcılık olaylarına karşı halkın bilinçlenmesi sağlamak maksadıyla uyarılarda bulundu.

Özellikle son dönemde artan telefon dolandırıcılığa karşı vatandaşların bilinçlendirilmesi sağlamak amaçlı yapılan projede, pazaryerinde görevli emniyet personelleri tarafından dağıtılan broşürler,sözlü anlatım ile vatandaşlara sunuldu.

Biz Sizin Yanınızdayız

Broşür dağıtımı esnasında oluşabilecek suç unsuruna karşı vatandaşların daha duyarlı olmasını isteyen emniyet ekipleri, bizler 7*24 sizlerin yanındayız, hiçbir devlet görevlisi telefonla ya da evinize gelerek sizden para yada farklı bir eşya istemez. Bu tür olaylara karşı bilinçli olmanız ve şüphe oluşturan bir durumda vakit kaybetmeden 112 ye bilgi vermeniz gerekmektedir uyarısında bulundular.

Mustafakemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri vatandaşların kalabalık oluşturduğu yerlere, kamu binaları girişlerine broşürleri asarak bilgilendirmede bulundu.

Emniyet güçleri olarak vatandaşlarla işbirliği içinde suç oranlarını azaltmanın önemine vurgu yapan yetkililer, bu tür bilgilendirme faaliyetlerini düzenli olarak sürdüreceklerini belirttiler.

Başkan Erdem'den Ramazan Bayramı Mesajı Başkan Erdem'den Ramazan Bayramı Mesajı

Whatsapp Image 2024 02 15 At 13.31.41 (1)Whatsapp Image 2024 02 15 At 13.32.24Whatsapp Image 2024 02 15 At 13.32.25

Editör: Haber Merkezi