Enflasyon rakamları maaşlara verilecek zamları etkilediği için gözler haziran ayı enflasyon rakamlarına ve 6 aylık enflasyon farkına çevrildi.

Benzine Zam! Benzine Zam!

TÜİK, bugün haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık yüzde 38,21, aylık yüzde 3,92 oldu. Tüfe oranları son 18 ayın en düşük seviyesi olarak kayıtlara geçti.

Memur Maaşı Ne Kadar Olacak?

Memur zammı için beklenen gün geldi. Memur maaşı zammının belirlenmesinde enflasyon rakamları etkili oluyor. Bugün haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklandı. Haziran enflasyon oranı ile beraber 6 aylık enflasyon farkı ortaya çıktı. 6 aylık memur enflasyon farkı ile beraber memur zammı belirlenecek.

En düşük memur maaşının 22 bin TL olacağını geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu. AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu'ndan en düşük emekli maaşı hakkında açıklama geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, "En düşük memur maaşının net 22 bin TL olacağını ifade etmiştik, inşallah bu hafta içerisinde yarın enflasyonla ilgili altı aylık rakamın netleşmesi üzerine enflasyon farkını ve refah farkını da gözetecek şekildeki düzenlemelerimizle verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz ve bu hafta içerisinde kanun teklifimizi yüce Meclisimize milletvekili arkadaşlarımızla beraber sunacağız.” dedi.