Günlerdir siyonist işgal rejimi Filistin'i bombalıyor. Yaşanan bombardımanda binlerce masum şehit oldu. Bombardımanlara karşı Filistinli Müslümanların direnişi ise devam ediyor.
Yaşananlara duyarsız kalmamak için Mustafakemalpaşa'da faaliyet yürüten bazı STK'lar  basın açıklaması gerçekleştirdi.Cuma namazının ardından kılınan gıyabi cenaze namazına Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Turgut, Milliyetçi Hareket Partisi  İlçe Başkanı Ahmet Beygirci, Yeniden Refah Partisi Başkanı Ramazan Loyan, İHH, MİHMED, Memur-Sen temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ümit Aydın tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Mustafakemalpaşa’da faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşları olarak, Gazze’de yaşanan vahşet, yıkım ve soykırıma karşı durmayı, mazlumlara ses vermeyi, zulme karşı sesimizi yükseltmeyi insani bir sorumluluk ve görev addederek basın açıklaması yapmak üzere burada toplanmış bulunmaktayız.

Gazze, kurulduğu günden bu yana, en büyük yıkımı yaşamaktadır. Emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan siyonist işgal rejimi İsrail, bütün dünyanın gözü önünde kadın, çocuk yaşlı demeden Gazze’de soykırım yapıyor.

Filistin’i açlığa, ölüme, zulme, soykırıma mahkûm eden, 16 yıldır abluka altında tuttuğu Gazze’de sivil yerleşim yerlerini sürekli bombalayan Filistin’i işgal eden, on binlerce kişiyi katleden, milyonlarca kişiyi sürgün eden, Mescid-i Aksa’ya defalarca alçakça saldırılar düzenleyen Siyonist Terör Devleti İsrail’dir.

Buna karşın Varlığını korumaya çalışan, soykırıma direnen onurlu ve mazlum Filistin halkı maalesef işgali destekleyen başta ABD olmak üzere emperyalist güçler tarafından terörist olarak damgalanıyor. Filistin halkının soykırıma karşı kendisini savunma hakkı meşrudur ve sorgulanamaz.

Emperyalist işgalci İsrail’e ve onun yandaşlarına buradan sesleniyoruz: başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam coğrafyasında ve hatta batılı ülkelerde insan haklarına saygılı, İsrail’in işgal ve soykırımına hayır diyen, Filistinlilerin haklı mücadelesine destek veren tüm sivil toplum kuruluşlarını, aktivistleri ve bürokratik güçleri harekete geçirmeye çağırıyoruz. İsrail’in Filistinlilere yaptığı zulmü, ambargoyu, soykırımı ve işgal politikalarını tel’in ediyoruz

Yabancı Dil Sınavı Birincisi SKAL'dan Yabancı Dil Sınavı Birincisi SKAL'dan

Asla unutulmamalıdır ki, Kudüs, Filistin’in başkenti, mescidi aksa da tüm Müslümanların kutsal mabedidir. Ve böyle kalacaktır.  Bizler Filistinli kardeşlerimizin, Mescid-i Aksa’nın ve Kudüs’ün her daim yanındayız ve bu haklı ve meşru mücadelenin destekçisiyiz. Bu vesile ile Mustafakemalpaşa’da faaliyette bulunan STK’lar olarak şu somut isteklerde bulunuyoruz.

1.      İslam ülkeleri kendi aralarındaki sorun ve ihtilafları bir tarafa bırakarak ortak derdimiz, davamız ve kutsalımız olan Kudüs için bir araya gelmelidir.

2.      Gazze için Küresel kuruluşlar, İslam İşbirliği Teşkilatı acilen harekete geçmeli, bir an önce karadan denizden, havadan insani yardım koridorunun en acil olarak açılarak insani yardımların ulaştırılması sağlanmalıdır.

3.      İslam ülkeleri, Gazze’de yaşattığı bu soykırıma karşı en yüksek perdeden tepkisini koymalıdır.

4.      Bütün Müslümanlar siyonizmi destekleyen/ finans sağlayan uluslararası şirketlerin mallarını boykot etmeli, Filistinli kardeşlerimizin acılarını dindirmek için açılan maddi yardım kampanyalarına destek olmalıdır.

5.      Mukaddes Şehir Kudüs’ün onurunu, şerefini, izzetini, haysiyetini korumak her Müslümanın boynunun borcudur.

Ümmeti Muhammet olarak bize düşen birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmektir. Kardeşlik hukukumuzu canlı tutmaktır. Filistinli kardeşlerimizin haklı mücadelesinde onlara maddi ve manevi destek olmaktır.

Açıklamamızı Nisa suresi 4.ayet mealiyle bitiriyor ve diyoruz ki “Allah inkar edenleri ve zalimleri asla bağışlamayacaktır. Onlara asla bir çıkış yolu da göstermeyecektir.”

Editör: Haber Merkezi