Geçtiğimiz haftalarda seçim çalışmaları kapsamında Mustafakemalpaşa'ya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yalıntaşlı gençlerle bir araya gelmişti. Cumhur İttifakı Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Ahmet Beygirci ile birlikte gençlerin çay sohbetine konuk olan Aktaş, ısrarlı talepler üzerine düğmeye bastı!

Genç Belediye Başkan Adayı Ahmet Beygirci'yi de yanına alarak esnaf ziyaretlerine kısa bir ara veren Alinur Aktaş; iki ayrı inşaat sahasında incelemelerde bulundu. Bursa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Hakan Bebek, BBB Muhtarlık İşleri Müdürü Cihangir Erol Almaç ve Yalıntaş Yeni Mahalle Spor Kulübü gençlerini de yanına alarak Yalıntaş'ta bulunan potansiyel halı saha alanlarını yerinde inceleyen Aktaş, etüt ve projelendirme çalışmalarını 1 hafta içinde tamamlamaları için kurmaylarına talimat verdi. 

Mevsimlik İşçilerin Olduğu Traktör Devrildi Mevsimlik İşçilerin Olduğu Traktör Devrildi

Dün akşam saatlerinde sözleştikleri kahvehanede Yalıntaşlı gençlerle bir araya gelen Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ahmet Beygirci, birkaç gün içinde belirlenen proje alanına ilk kazmanın vurulacağının müjdesini verdi. Şuan atıl vaziyette bulunan 'Yalıntaş Mevlana Parkının' bulunduğu alanda ekiplerin gece gündüz demeden çalışacağını, 1 ay içerisinde saha düzenlemesinin tamamlanacağı sözünü verdi. 

MHP İlçe Başkanı Suat Buldu, MHP Belediye Meclis Üyesi Adayları Mahmut Gök, Murat Doğan, Yalıntaş Yeni Mahalle Spor Kulübü Başkanı Rıdvan Sarı ve BBB Muhtarlık İşleri Müdürü Cihangir Erol Almaç'ın katılımıyla açık havada, vatandaşların arasında yapılan toplantıda projenin detayları konuşuldu. 

''3000 m2'lik modern bir spor tesisi inşa edeceğiz!''

Sporcu kimliğiyle tanınan genç Belediye Başkan Adayı Ahmet Beygirci, ''Uzun yıllar spor yapmış biri olarak genç kardeşlerimin isteklerini geleceğe yapılan değerli bir yatırım olarak görüyorum. İnşallah Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş'la birlikte spor yatırımlarımızı şehrimizin tamamına yaymaya kararlıyız. İlk kazmayı birkaç gün içinde vurarak hizmet seferberliğimize ''Bismillah!'' diyoruz. İlk etapta ses duvarlarımızı örüp hala saha alanımızı inşa edeceğiz. İkinci etapta 3000 m2'lik bir alanın içinde; müştemilata halı sahanın da dahil olduğu 800 m2'lik modern bir spor tesisi inşa edeceğiz. Projemizin toplam maliyeti 3 MİLYON TL olacak. Projeye ön ayak olan genç kardeşlerime ve ışık hızıyla harekete geçen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş'a şükranlarımı sunuyorum. Şimdiden Mustafakemalpaşalı sporsever hemşehrilerimize hayırlı olsun'' dedi.

Whatsapp Image 2024 02 29 At 08.45.09Whatsapp Image 2024 02 29 At 08.45.10

Editör: Haber Merkezi