İlçe halkının en çok sitem ettiği konulardan biri olan” gelen misafirimizi götüreceğimiz bir yer yok” sözü önümüzdeki günlerde tarih olacak.
Muradiyesarnıç Mahallesi girişindeki atıl binanın tekrar hayata döndürülmesi ile meydana getirilen restoran,doğa ve lezzeti bir arada buluşturmaya aday.
Sınırlı Sorumlu Muradiyesarnıç ve Çevre Köyleri Kalkındırma Kooperatifi ve özel sektör girişimçileri ortaklığında hizmete açılacak olan işletme, yap-işlet-devret modeliyle hayata geçiriliyor.
8,5 dönüm alan üzerine kurulan işletmede, 12 kümbet, 7 açık kamelya,mini hayvanat bahçesi, çocuk park alanı, mescit ve bebek bakım odasıyla beraber çamur-seramik ürünler ve yöreye ait ürünlerin satılacağı 4 adet satış standı yeralacak.
Kapalı-açık alanları ve modern tasarımı ile restoran yılın 12 ayı hizmet verecek.
Restoran menüsünün ağırlıklı olarak ızgara çeşitlerinden oluşacağı aynı zamanda taş fırında pide çeşitlerinin misafirlerin beğenisine sunulacağı iletildi.

Sınırlı Sorumlu Muradiyesarnıç ve Çevre Köyleri Kalkındırma Kooperatifi Başkanı ve Muradiyesarnıç Muhtarı Ersin Güneş restoran tanıtımı için basın mensuplarıyla biraya geldiği yemekli toplantıda tamamen bittiğinde yaklaşık 10 milyon TL ye malolacak işletme hakkında bilgi verdi.
Güneş” Muradiyesarnıç son dönemde yapılan yatırımlar sayesinde ilçe için önemli bir lezzet durağı oldu, bugün tanıtımını yaptığımız yeni yerin hizmete açılmasıyla çıtayı çok yükseğe taşımış olacağız. Restoran alanı doğa ile iç içe ve ulaşım açısından ilçe merkezine çok yakın bir mesafede, sahip olduğu yüz ölçümü nedeniyle misafirlerimize ferah bir ortam hazırladığımızı düşünüyorum. Tabiki sadece doğa ile bu işler olmuyor, lezzet konusunda deneniydi bir kadro kurduk, açılışın yapılması ile birlikte misafirlerimize harika lezzetler sunacağız. Uzun zamandır atıl konumda olan bu alanın tekrar hayata geçirilmesi sağlamak bizim için biraz zordu, bu yüzden özel sektör iş ortaklarımız ile yola çıktık, vizyon sahibi yeniliğe önem veren kişilerle kurulan birliktelik ilçemize basamak atlatacak bu mekanı ortaya çıkardı, kendilerine gösterdikleri özveri ve gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum,yapılan işi gördüğünde belediye başkanımız sayın Mehmet Kanar cesaretimizden dolayı bizi kutladı, kendisinede verdiği destek için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
İsim sürpriz
Tanıtım toplantısında basın mensuplarının restoranın ismini sormaları üzerine ismin belli olduğu fakat ilerleyen süreçte açıklanacağı belirtildi.
Peyzaj çalışmaları devam eden işletmenin Temmuz ayı içinde faaliyete geçeceği belirtildi.

WhatsApp Image 2023-06-17 at 11.28.44 (2)WhatsApp Image 2023-06-17 at 11.28.41

TAKIŞTIR ACCESSORIES Şıklığınızı Arttıracak TAKIŞTIR ACCESSORIES Şıklığınızı Arttıracak

WhatsApp Image 2023-06-17 at 11.28.44

Editör: Haber Merkezi