Cumhurluk Alanı'nda Atatürk Anıtına koyulan çelenk ile başlayan program, saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı'yla sona erdi.

Burada ki programın ardında kutlamalar depreme karşı güçlendirmenin yapılması ile yenilenen Balibey İlkokulunda devam etti.

Okulda yapılan programa Kaymakam Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Kanar, İlçe Emniyet Müdürü Rıza Dinç, Jandarma Komutanı Üst.Teğmen Emre Kavak,Milli Eğitim Müdürü Veysel Çalık, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Okul Müdürü Recep Yavuz yaptığı konuşmasında deprem güçlendirme çalışmaları sürecinde kendilerine destek olan herkese teşekkür ettiği konuşmasında, özellikle okulun öğretmen ve personellerine ayrı bir parantez açarak gösterdikleri çabadan dolayı şükranlarını iletti.

İlköğretim Haftası önemiyle konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Veysel Çalık ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

Her fidanı sevgili büyüten fedakar öğretmen arkadaşlarım,aydınlık yaranın güvencesi olan sevgili öğrenciler,
Saygıdeğer velilerimiz ve muhterem misafirler 2023-2024 eğitim öğretim yılı bugün itibari ile başlıyor. Hepimiz büyük bir heyecan ve coşku içindeyiz, hayırlı olsun, yeni eğitim öğretim yılına eksiklerimizi giderek tüm hazırlıklarımızı azimli düzeyde tamamlamış olarak başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.Eğitim bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç bir memleket meselesidir. Türk eğitim sistemimiz tüm vatandaşlarımızı Türk milli eğitimin temel amaçlarından biri olan fikri hür vicdanını hür irfanı hür nesillerin dengeli ve düzgün bir karaktere sahip olmasına aynı zamanda iyi insan ve iyi bir vatandaş olarak yetiştirilmesi görevini üstlenmiştir. Baş öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi ''eğitimdir ki bir millete ya özgür bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder''.
Bu düşünceden yola çıkarak eğitim öğretim geleceği yapılan en büyük yatırımdır.
Bugün yapılacak hatalar yarın karşımıza derin uçurumlar olarak çıkabilmektedir onun için öğrencilerimizi her anlamda yetiştirerek bahçemizi donatmalı her öğrencimiz için eğitim öğretim modelleri geliştirerek eğitim yapmanın yollarını aramalıyız. 
Elimizden gelenin en iyisini yaparak donanımlı bir geleceği şimdiden şekil vermeliyiz öğretmenlerimiz öğrencilerimiz için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadılar ve asla da kaçınmayacaktır. Daima yüzünüz geleceğe dönük yeni projelerle eğitime yenilikçi katkılar sağlayarak genç bilim insanları ve sanatçılar yetiştirmeliyiz.
Öğrencilerimize sorgulama fırsatı vermeli rehberlik ederek öğrencilerimizin yaşamlarını güzelleştirmeliyiz.
Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin bu konuda heyecanla çalışacaklarından asla şüphemiz yoktur.
Değerli Öğretmenlerim;
Heykeltraş mermere ne ise öğretmen de çocupa odur.
Sizler öğrencilerinizin önce yüregine sonra hayatına dokunan okulu ve okumayı sevdiren birer rehbersiniz.
Özverili çalışmalarınızda onlara bilgi beceri tutum ve değerlerle donatacağınızı inancımız tamdır.
Bu zor fakat kutsal görevinizde hepinize başarılılar diliyorum.
Halk ozanımız aşık Veysel bir şiirinde okulun önemini dile getirirken şöyle diyor ''dünyanın en zengin aklını gördüm'' sermayesini sordum, dedi ki OKU! 

Sizlerin de gözlerinde, okula başlamanın heyecanı sevincini, ışıltısını görüyorum, bu ışıltıyı hiç kaybetmemenizi diliyorum. Okul sizin ikinci eviniz,öğretmen ve arkadaşlarımız ise ikinci ailenizdir.
Bu yeni eğitim öğretim yılında arkadaşlarınızla ve öğretmenlerimizle birlikte çok güzel bir yıl geçirmenizi ve derslerimize başarılı olmanızı diliyorum.

Saygıdeğer velilerimiz, bugün çocuklarımızı okula buluşturmanın heyecanını  hep birlikte yaşıyoruz sizin çocuklarınız bizim çocuklarımız Mevlana’nın dediği gibi ''Aynı dili konuşanlar değil aynı duyguyu paylaşanlar anlaşabilir''.
Sizlerle bizlerin paylaştığı aynı duygu çocuklarımızın güzel bir geleceğe hazırlamaktır. Bizlere emanet ettiğiniz yavrularımızı hayata beraber hazırlayacağız.Eğitim öğretim sürecinde sizlerinde desteklerinizi yanımızda görmekten mutluluk duyarız.
Sayın kaymakamım ilçemizde 82 okul ve kurumda 1000 240.000 öğretmen ve 17.073 öğrenci ile eğitim öğretime başlıyoruz 2023-2024 eğitim öğretim sezonu ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor saygılar sunuyorum. 

Sedat Karan Anadolu Lisesi'nin Konuğu Yazar Aşkıner Oldu Sedat Karan Anadolu Lisesi'nin Konuğu Yazar Aşkıner Oldu

Program okul öğrencilerinin hazırladığı gösterilerle devam ederken, Balibey İlkokulunda geleneksel hale gelen 4. sınıfların 1. sınıflara hoşgeldin hediyelerini takdim etmesiyle sona erdi.

IMG_5831IMG_5827IMG_5817IMG_5809IMG_5805IMG_5793IMG_5800IMG_5791IMG_5790IMG_5788IMG_5785IMG_5780IMG_5775IMG_5769

Editör: Haber Merkezi