14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine kendi logosu ile giren 6'lı masa ortağı İYİ Parti, genel başklan Meral Akşener'in açıklaması ile yerel seçimlerde ittifak ortağı olmayıp, her bölgede seçime kendi adaylarıyşla gireceğini duyurmuştu.

Bu açıklamanın ardından il ve ilçelerde adayların kim olacağı merak konusu olurken İYİ Parti Mustafakemalpaşa İlçe Teşkilatı'nda suskun bekleyiş devam ediyor.

İsa Söğüt ağır basıyor

İYİ Parti^de 20 Kasım 2023 Pazartesi günü saat 10:00 da başlayan başvuru süreci 22 Aralık Cuma saat 17:00 de sona erecek. Mustafakemalpaşa İlçe Teşkilatı'nda şuana kadar açıklanan resmi bir aday bulunmazken, siyasi kulislerde İsa Söğüt'ün adaylık başvurusu için son değerlendirmeleri yaptığı ve süre dolmadan resmi başvuruyu gerçekleştireceği konuşulan konuların başında geliyor.

Ters Şeride Geçti, Orta Refüjde Asılı Kaldı Ters Şeride Geçti, Orta Refüjde Asılı Kaldı

Partinin çeşitli kademelerinde yeralan Söğüt, halen Bursa Büyükşehir Belediye ve Mustafakemalpaşa Belediye Meclis üyeliği görevlerine devam ediyor. Parti içinde önemli bir etken olan İsa Söğüt'ün belediye başkan adayı gösterilmesi sürpriz olmayacağı konuşulurken, Söğüt'ün nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Aday Ocak Ayın İlk Haftası

Geçtiğimiz günlerde komşu ilçe olan Susurluk için mevcut başkan Nurettin Güney'in ismini açıklayan Meral Akşener'in, Ocak ayının ilk haftası Bursa'yı ziyaret etmesi bekleniyor. Akşener'in bu ziyaretinde hem Bursa Büyükşehir adayını hemde kalan ilçe belediye başkan adaylarını açıklayacağı belirtiliyor.

Editör: Haber Merkezi