Yerel seçimler öncesi hızlanan ilçe siyasetinde kongreler başladı. 10 Ağustos Perşembe günü yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi kongresinde tekrar aday olan mevcut başkan Serda Tandoğan Kuru yol arkadaşlarını belirledi.

İnce Eleyip Sık Dokuyor

Her fırsatta ''belediye başkanlığı kazanmış bir ilçe başkanı'' olmak istediğini vurgulayan Kuru yönetim kurulu için ince eleyip sık dokuyor.

10 Ağustos günü oy kullanılacak olan listeyi büyük bir titizlik ile hazırlayan Kuru'nun listesinde sürpriz isimlerin yer alacağı öğrenildi.

Büyük bir gizlilik içinde yapılan listede yeralacak bazı isimlere kesin gözüyle bakılırken, listeye yeni girecek isimlerle Kuru'nun güçlü bir yönetim kademesi oluşturacağı belirtiliyor.

Paşada olarak ulaştığımız bilgiler doğrultusunda mevcut yönetimde yeralan Aynur Mırcıoğlu,Erol Yılmaz, Nihat Ekşi,Sinan Akkoyunlu'nun yeni listede de yerlerinin garanti olması bekleniyor.

14-28 Mayıs seçimleri  ve sonrasında  Serda Tandoğan Kuru'ya desteğini arttıran bir önceki kongrede yarıştığı başkan adayı Anıl Cengiz'in kesin olarak listede yer alacağı, aynı zamanda gençlik kolları başkanı Furkan Yılmaz'ın bu seçimde ana kadroda yer alacağı kulislerde konuşulan konular arasında başta gelirken,listede yer alacak olan bir başka yeni isim ise Caner Çelik olacak.

Perşembe günü açıklanacak liste 16+1 kişiden oluşacak.

Başkan Erdem Koltuğu, Başkan Şeker'e Bıraktı Başkan Erdem Koltuğu, Başkan Şeker'e Bıraktı

Editör: Haber Merkezi