Afetler ve acil durumlarda arama kurtarma faaliyetlerinde bulunmak üzere 2023 yılında kurulan dernek kısa süre içinde gönüllülük esasına bağlı olarak geniş kitlelere yayıldı.

Derneğin Mustafakemalpaşa Temsilciliği ise dün akşam Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda yapılan buluşma toplantısı ve yangın eğitimi programı ile resmileşmiş oldu.

Hanifi Gümüş'ün başkanı olduğu  dernek faaliyete geçtikten hemen sonra yaşanan 6 Şubat Kahramanmaraş Depremi'nde arama kurtarma çalışmalarında önemli bir rol oynamıştı. Marmara Arama Kurtarma Derneği toplantısı başlangıcında konuşan başkan Gümüş, ''dernek olarak yapılan açılışın hemen ardından meydana gelen deprem ve sel felaketleri bizi bir anda içine aldı. Bizler staj yapmayı beklerken kendimizi çok büyük bir felaketin içinde bulduk, bu dernek herhangi bir maddi beklenti içinde olmadan sadece gönüllülük esasıyla bir araya gelen insanların oluşturduğu bir yapı, Mustafakemalpaşa temsilciğimiz ile büyük bir güç daha kazanmış olduk. Sık sık biraraya gelerek eğitimlerimizi yapacağız, doğal felaketlerin ne zaman nerede meydana geleceğini bilmek mümkün değil, o yüzden bizler hep hazırlıklı olmak zorundayız'' dedi.

Gümüş'ün konuşmasının ardından  Marmara Arama Kurtarma Mustafakemalpaşa Temsilciliği Başkan Eray Sarıbaşoğlu'nun mazbatayı almasıyla birlikte resmen hayata geçmiş oldu.

Eray Sarıbaşoğlu'nun yardımcılığını  ise Hüseyin Kınay yapacak. Derneğin yönetim kurulu Ömürlü Akbaş, Mert Yalın, İbrahim Ayaz ve Ufuk Ay'dan oluşurken, sekreter olarak ise Figen Öztürk görev yapacak.

WhatsApp Image 2023-12-28 at 20.11.25WhatsApp Image 2023-12-28 at 19.55.50 (2)WhatsApp Image 2023-12-28 at 19.55.50 (1)

Kabulbaba Er Meydanında Zeybek Rüzgarı Esti Kabulbaba Er Meydanında Zeybek Rüzgarı Esti

Editör: Haber Merkezi