Geçtiğimiz Mart ayında dönemin Bursa Milletvekili Mustafa Esgin tarafından proje onay müjdesi verilen Tepecik, bugün doğalgazına kavuştu.

Proje onayından kısa bir süre sonra altyapı çalışmalarının başladığı bölgeye bugün ilk gaz verilmiş oldu.Mehmet Söylemez'e ait olan ikamette yapılan program ile eve doğalgaz Bursa Milletvekili Refik Özen, önceki dönem milletvekili Mustafa Esgin, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, önceki dönem AK Parti İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Turgut, Gençlik Kolları Başkanı Semih Türkcan, mahalle muhtarı Mesut Etti'nin katılımıyla verildi.

Konu hakkında Paşada'ya açıklamada bulunan önceki dönem Bursa Milletvekili Mustafa Esgin'' Bu bölgemize doğalgazı ulaştırmak bizler ve bölge halkı için çok önemliydi, doğalgaz sadece rahatlık ve ekonomik ısınmayı sağlayan bir proje değil, bu projenin hayata geçmesi ile kışın ilçe merkezine göçen kırsal mahalle halkını ikametinde tutmak için önemli bir adım, bu yüzden emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Projeni hayata geçirilmesinde Belediye Başkanımız Mehmet Kanar, önceki dönem ilçe başkanımız Murat Hallaçoğlu ve benim bıraktığım yerden devam eden Refik Özen vekilimizin payı çok büyük''ifadelerini kullandı.

Doğalgaz projesinin bir sonraki adımı Ormankadı, Kumkadı, Yamanlı, diğer ayakta ise Güllüce ve Paşalar bölgesine çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Refik Özen ise yılın ikinci gününde hayata geçirilen projenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Başkan Kanar ise ''Hep söylediğimiz gibi tarlada izi olanın harmanda yüzü var, uzun zamandan beri uğraştığımız projeyi hayata geçirdik, sağolsun Refik vekilimiz büyük destek veriyor. Bu çalışmalar devam edecek, Mustafakemalpaşa'yı çağ atlatmaya devam edeceğiz'' dedi.

Yamanlı Mahalle Hayrı Yeni Rekora Hazırlanıyor Yamanlı Mahalle Hayrı Yeni Rekora Hazırlanıyor

Mahalle Muhtarı Mesut Etti ise 550 haneden oluşan mahallede 200 hanenin ilk etapta doğalgaz için başvuru yaptığını belirterek, hafta sonuna kadar tüm bağlantıların yapılacağını aktardı. Etti mahalle sakinleri adına bu hizmetin kendilerine ulaşmasını sağlayan herkese teşekkürlerini iletti.

Editör: Haber Merkezi