Mehmetcan'ın Yürümesi İçin Bir İhtimal Var Ama... Mehmetcan'ın Yürümesi İçin Bir İhtimal Var Ama...

31 Mart Yerel Seçimleri kesin sonuçlarının açıklanmasının ardından Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi, ilk kez toplandı.20 CHP,11 Cumhur İttifakı üyesinden oluşan meclis, saat 11.00 da Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda, Şükrü Erdem başkanlığında biraraya geldi.

İlk oturum saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Meclisin ilk oturumunda 2 başkan vekili seçimi yapıldı.Başkanlık görevine vekalet edecek olan iki üye Orhan Borazan ve Haşim Yoldaş olarak belirlenirken, katip üyeliklere Elçin Demiroğlu ve Murat Dönmez seçildi.

Meclisin ilk oturumunda 16 gündem maddesi ele alındı.

Belediye başkan yardımcılarının ödeneğinin görüşüldü 6. madde,belediye başkan maaşının 3/2’si olarak belirlendi. Mustafakemalpaşa Belediyesi, önceki dönemlerde üyesi olduğu Marmara Belediyeler Birliği, Bursa Belediyeler Birliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tarihi Kentler Birliği, Enerji Kentleri Birliği, Anadolu Medeniyetleri Birliği, Bursa Valiliği Turizm Tanıtma Birliği ve Bursa Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Birliği’nden oy birliği ile çıktı.

Kanar Dönemi Oybirliği ile Geçti

Meclis gündeminin 15- 16 maddeleri Mehmet Kanar döneminin 2023 yılı Faaliyet Raporu ve 2023 Yılı Denetim Raporunun Meclisin Bilgisine Sunulması içeren maddeler, mecliste oybirliğiyle kabul edilerek onaylandı.

Encümen ve Komisyon Üyeleri Belli Oldu

Yeni dönemin ilk toplantısında meclis başkan vekilleri, encümen üyeleri, katip üyeler ve komisyon üyeleri gizli oyla yapılan seçimlerle belirlendi.

Yapılan seçimlerin ardından komisyonlar şu isimlerden oluştu;

Detay 1

Detay 2Detay 4Detayt 3

Mustafakemalpaşa’da Yeni̇ Dönemi̇n İlk Mecli̇si̇ Toplandi (5)Mustafakemalpaşa’da Yeni̇ Dönemi̇n İlk Mecli̇si̇ Toplandi (6 )Mustafakemalpaşa’da Yeni̇ Dönemi̇n İlk Mecli̇si̇ Toplandi (4)Mustafakemalpaşa’da Yeni̇ Dönemi̇n İlk Mecli̇si̇ Toplandi (3)

Editör: Haber Merkezi