Geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde hayata geçirilen proje ile dikkatleri üzerine çeken Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mobilya tasarım bölümü bu senede en çok tercih edilecek bölüm olarak görünüyor.

Mobilya sektöründe yaşanan yetişmiş eleman sorununu ortadan kaldırmak için, ilçede faaliyet gösteren  5 öncü firmanın hayata geçirdiği proje ilk yılını başarı ile tamamladı.

Bonuslar Havada Uçuştu

Proje kapsamında bölümü tercih eden öğrencilerin tamamına hoşgeldin bonusu, kırtasiye malzemeleri okulun açıldığı ilk hafta kendilerine teslim edilmişti.

Özel Okullar Kitabına Uydurdu Özel Okullar Kitabına Uydurdu

Dönem içinde sununan başarı bonusları öğrencilerin bölüme ve derslerine olan ilgiyi arttırırken tatlı bir rekabate sebep olmuştu.

Bölüm öğrencilerinin mezun olduktan sonra çalışacakları yerde makineleri tanıması amacıyla bölüme hediye edilen pvc makinesi okulada ek bir gelir kaynağı olmuştu.

Gelecek Kaygısı Olmayan Bölüm

Proje kapsamında sunulan en önemli fırsat ise öğrencilerin gelecek kaygısını ortadan kaldırıyor. Mezun olan öğrenciler, proje kapsamında yeralan firmalarda minimum 1,5 asgari ücret maaş ile işe başlayabilecek.

Editör: Haber Merkezi