Mobilya sektöründe yaşanan yetişmiş eleman bulma sıkıntısı aşmak ve mobilya bölümünde okuyan öğrencilerin gelecek endişesini ortadan kaldırmak için, Mustafakemalpaşa’da faaliyet gösteren sektörün 5 öncü firması tarafından hayata geçirilen projenin bir ayağı daha tamamlandı.

Rani Mobilya, Akar Mobilya, Midoser, Mezza Mobilya ve Kul Mobilya tarafından desteklenen projede başarı sıralamasına göre öğrencilere vaad edilen burs ücretleri dağıtıldı.

İlk dönemdeki not ortalamalarına göre belirlenen skala doğrultusunda toplam 45 bin tl tutarında bursları dağıtılan öğrenciler yapılan uygulamadan dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

Whatsapp Image 2024 02 22 At 13.32.15

Projeyi hayata geçiren mobilya üreticileri adına burs ücretlerini dağıtan Midoser Firması Sahibi Emel Coşkun'' Sizlerin başarısı bizler tarafından her zaman ödüllendirilmeye devam edecek, bu güne yaptıklarımızla bu projeye verdiğimiz değeri anlamış olmanız lazım. Buradaki tek hedef sizin geleceğe daha güvenli bakmanız, ilk günden bu yana söylediğimiz bu sektörün sizlere ihtiyacı olduğu, yetişmiş bir eleman olarak mezun olacağınızı düşündüğümüz okulunuzdan işi hazır bir birey olarak hayata atılacaksınız'' ifadelerini kullandı.

250 bin tl değerinde hediye

Müfettiş Raporu Tamamlandı, Doktora Kınama Cezası Müfettiş Raporu Tamamlandı, Doktora Kınama Cezası

Proje kapsamında öğrencilerin mezun olduktan sonra işe başlayacağı işletmelere hazır gitmeleri konusunda, günümüz teknolojisine uygun makinelerin okul bünyesine katılması için yapılan çalışma ile 250 bin tl değerindeki PVC Kenar Bantlama Makinesi Mobilya Dekorasyon Bölümü Atölyesi'nde yerini aldı.

5 firmanın ortaklaşa aldığı makine firma tarafından yerine monte edilirken, okul müdürü Cengiz Çarkacı''Hayata geçirilen proje gerçekten çok önemli ve bölüme büyük bir değer kattı, bu projede bizlere destek olan firma yetkilileri başta olmak üzere İlçe Milli Müdürümüz Veysel Çalık ve İlçe Kaymakamımız Sayın Ahmet Altıntaş'a çok teşekkür ederiz.Sağlanan olanaklar ile Mobilya Dekorasyon Bölümü tam anlamıyla ayrıcalık kazandı'' dedi.

Whatsapp Image 2024 02 22 At 13.32.12Whatsapp Image 2024 02 22 At 13.32.15 (1)Whatsapp Image 2024 02 22 At 13.32.11

Editör: Haber Merkezi