Özkan Uğur Hayatını Kaybetti Özkan Uğur Hayatını Kaybetti

Brent petrol fiyatı geçtiğimiz hafta yükselişe geçerek 77 dolar seviyesine yaklaşmıştı. Dünyanın en büyük ham petrol ithalatçısı Çin'de enerji talebinin arttığı yönündeki verilerin yarattığı iyimserlik ortamı ve diğer para birimlerine karşı zayıflayan dolar endeksi yükselişte etkili oldu. Öte yandan dolar TL kurunun yurt içinde rekor seviyelerde dolaşması akaryakıt fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Bu kapsamda benzin fiyatı ile motorin fiyatları takibi yapan araç sahiplerini yakından ilgilendiren haber geldi. 

Motorin yine 24 liranın üzerine çıkacak

7 Haziran’da 1,36 TL zamlanan motorin fiyatları, bir gün sonrasında ise 1,37 kuruş daha zamlanmıştı. Mazot fiyatı 20 Haziran Salı gününden geçerli olmak üzere artacak. Buna göre bu gece yarısından itibaren tabelalar 1,64 TL zamlı tarifede yanacak. Böylece 26 Ocak sonrası akaryakıt fiyatları yeniden 24 liranın üzerine çıkacak.

Benzine zam yok

Benzin litre fiyatı için 28 Mayıs öncesinde 75 kuruş ve 43 kuruşluk benzin zammı iptal edilmişti. 30 Mayıs’ın ardından önce 66 kuruş ve ardından 2 lira 70 kuruş zam gelen benzin fiyatı için şimdilik herhangi bir zam indirim haberi bulunmuyor.