Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümü ilçede yapılan bir dizi etkinlik ile kutlanırken, Çanakkale Zaferi'nin kahramanları şehir ve gazilerimiz rahmet ve minnetle anıldı.

I M G 7346

Saat 10.00 da Mustafakemalpaşa Şehitliği'nde başlayan anma programının ardından Gençlik Merkezi'nde Mustafakemalpaşa Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda okul öğrencileri adeta 18 Mart 1915 i yaşattı.

Mustafakemalpaşa Şehitliği'nde başlayan anma programına Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Cumhuriyet Başsavcısı Yusuf Canik, siyasi parti ve STK temsilcileri, idari amirler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Asteğmen Ozan Koç konuşmasında 109 yıl önce tüm yokluk ve imkansızlıklara rağmen Türk Ordusunun büyük bir zafere imza attığını belirtti.

I M G 7349

MPAL Çanakkale'yi Yaşattı

Şehitlikteki programın sona ermesinin ardından Mustafakemalpaşa Kültür Merkezi’ne geçen heyet burada 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası nedeniyle açılan resim sergisinin açılışını yaptı.

Program daha sonra kongre salonunda Mustafakemalpaşa Anadolu Lisesi’nin hazırladığı muhteşem gösteriyle devam etti.

Çanakkale Zaferi’nin anlatıldığı tiyatral gösteri izleyicelerden büyük beğeni alırken, gösteri sona erdiğinde salon Mustafakemalpaşa Anadolu Lisesi öğrencilerini ayakta alkışladı.

I M G 7370I M G 7416I M G 7413I M G 7409I M G 7412I M G 7403

CHP Ayrı Program Yaptı

Sabah yapılan programlara çağrılmadıklarını belirten CHP yönetim kurulu üyeleri ve partililer saat 13.15 te Şehitlikte bir araya gelerek Çanakkale Şehitleri için saygı duruşunda bulundular.

Tehlike Saçan Girişte Feci Kaza Tehlike Saçan Girişte Feci Kaza

Şehitlik programının ardından hep birlikte Cumhurluk Alanına geçen partililer burada ki saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine yönelik konuşma Deniz Aslan tarafından yapıldı.Aslan konuşmasının Cumhuriyetimizin kurucu olan bir partinin böyle bir güne davet edilmesini şiddetle kınıyoruz cümleleriyle bitirdi.

Whatsapp Image 2024 03 19 At 00.07.32Whatsapp Image 2024 03 19 At 00.07.31

Editör: Haber Merkezi