Bir süredir Mustafakemalpaşa gündemini meşgul eden, Cumhur İttifakı'nın 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde adayının kim olacağı'' sorusu bugün yapılan açıklama ile son buldu.

MHP Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, Cumhur İttifakı adayı olarak Ahmet Beygirci olarak açıklandı.

MHP, 8'i il,47'si ilçe 55 başkan adayını daha açıkladı. 

Milliyetçi Hareket Partisi 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde 2. etap olarak adaylıkları kesinleşen 8 İl, 40 Büyükşehir İlçe, 7 İlçe Belediye Başkan adayı olmak üzere toplam 55 adayı açıkladı.

Açıklanan isimler arasında Bursa Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı olarak Ahmet Beygirci yer aldı.

Ahmet Beygirci Kimdir?
Ahmet Beygirci 1 Ocak 1984'te Ormankadı'da doğdu.İlk ve ortaokulu Mustafakemalpaşa’da, lise eğitimini Bursa Cumhuriyet Lisesi'nde tamamladıktan sonra İstanbul Beykent Üniversitesi İngilizce Uluslararası Ticaret bölümünden mezun oldu.İş hayatına ticaret ile başlayan Beygirci, bir ilaç firmasının Güney Marmara temsilciğini yaptıktan sonra, şuan içinde bulunduğu inşaat sektörüne başladı.Beygirci yaklaşık 9 yıldır bu sektörde faaliyet göstermeye devam ediyor.
2018 yılında siyasi hayata giriş yapan Beygirci 31 Mart 2019 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı oldu. O dönemde ittifak adayının AK Parti^den çıkması sonucunda, Ahmet Beygirci Milliyetçi Hareket Partisi listesinden Belediye Meclisine giriş yaptı.
1,5 yıl boyunca bu görevi sürdüren Beygirci 23 Ağustos 2020 tarihinde ilçe başkanlığı görevini üstlendi.
14 Mayıs 2023 Milletvekili seçimlerinde Bursa 1. Bölge 2. Sıra Milletvekili olan Beygirci aldığı 15000 oyla önemli bir başarı yakalamış oldu. 
Ahmet Beygirci evli ve iki çocuk babası.
 

Mevsimlik İşçilerin Olduğu Traktör Devrildi Mevsimlik İşçilerin Olduğu Traktör Devrildi

Editör: Haber Merkezi