Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında 17 Kasım 2021 tarihinde imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında, Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak 10 Ocak 2022 tarihinde yapıldı.

KALİFİYE İŞGÜCÜ SAĞLANACAK

Bu kapsamda Mustafakemalpaşa OSB Mesleki Eğitim Merkezi irtibat bürosunun açılış programına, Kaymakam Ahmet Altıntaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kalın, OSB ile eşleştirilen MKP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cengiz Çarkacı, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Erdoğan Kaplan katıldı. MKP OSB Bölge Müdürlüğü Yönetim Merkezindeki açılışta konuşan Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu ile bölgede faaliyet gösteren fabrikaların kalifiye eleman ihtiyacının karşılanmasının amaçlandığını söyledi. Altıntaş, “Bu iş birliğindeki amaç organize sanayi bölgesinin istediği nitelikli elemanları buraya göndermek… Aynı zamanda organize sanayi bölgesindeki fabrikalarda öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerini sağlamak” dedi.

Kabulbaba Er Meydanında Zeybek Rüzgarı Esti Kabulbaba Er Meydanında Zeybek Rüzgarı Esti

SANAYİCİ UMUTLU

Mustafakemalpaşa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kalın da uygulamanın olumlu sonuçlarını en kısa sürede görmek istediklerini belirtti. Kalın, “Bölgemizdeki irtibat bürosu ile OSB’de yer alan işletmeler ile işbirliğinin güçlendirilmesi, OSB’nin mesleki eğitime erişim kapasitesinin arttırılması, işletmelerin nitelikli iş gücü ihtiyaçlarının karşılanması, mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin arttırılması gibi güzel hedeflere ulaşmak biz sanayicilerin en büyük arzusudur. Çünkü kalkınıp gelişmek için katma değeri yüksek ürün üretmek, uluslararası arenada rekabet edebilmek konularında nitelikli işgücünün rolü büyüktür” şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi