2023 – 2024 eğitim-öğretim yılının ilk ara tatili 13 Kasım Cuma günü başladı. 17 Kasım'da sona erecek olan ara tatile 4 günlük hafta sonları da eklenince, öğretmen ve öğrenciler 9 günlük bir tatil yapmış olacaklar.

Öğretmenler için bu tatilde planlanan ve yüz yüze yapılması gereken seminer ise bir defaya mahsus olmak üzere Öğretmenler Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden Online olarak gerçekleştirilecektir.

Bakanlıktan yapılan duyuru şöyle:” Bakanlığımızın birim amirlerinin sunumlarından oluşan eğitimleri, tüm yönetici ve öğretmenlerimizin 13 Kasım 2023 Pazartesi gününden itibaren 19 Kasım 2023 Pazar günü saat 23:59’a kadar ÖBA üzerinden tamamlamaları gerekmektedir. Bilgilerini ve gereğini rica ederim.”

Semire katılan öğretmenlerin 6 videoyu da izlemeleri gerekmektedir. Bir video bile eksik izlenirse o öğretmen, verilmesi planlanan 15 saatlik ek ders üçerinden yararlanamayacak ve sertifika alamayacaktır.

Seminerde:

“Haftalık ders çizelgesi ve çoklu dil modeli.

 Eğitimde psikolojik hizmet, Ortaöğretim Politikaları.

Şampiyonlar Hangi Üniversitelere Yerleşti? Şampiyonlar Hangi Üniversitelere Yerleşti?

 Yazılı ve uygulamalı sınavlar.

 Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalkınmada Rolü.

 Eğitimde Teknoloji Kullanımı, E-Yaygın Kapsamında Yürütülen Çalışmalar.

 MEB Personel Politikaları.

 Öğretmenlere Yönelik Hizmetler.

Temel Eğitim ve Ortaöğretim Kurumlarında Din Eğitimi ve Öğretimi.

Okul Temelli Mesleki Gelişim konulu sunumlar olacaktır.

Seminer nedir? “Seminer, bir konunun belli bir grup tarafından tartışıldığı, genellikle eğitim amacı taşıyan toplantılardır. Amaç; bilgi edinme, deneyim paylaşma, yeni fikirler ve teknikler öğrenme gibi fırsatlar sunarak, kişisel ve profesyonel gelişime katkı sağlamaktır.

Editör: Haber Merkezi