Sıfır Atık Projesi kapsamında birçok çalışmaya imza atan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar ‘’Kendi kompostumuzu oluşturup, kompostlarımızı park, bahçeler, refüjler ve tüm yeşil alanlarda kullanıyoruz.’’ Dedi.

Mustafakemalpaşa’da kurulan semt pazarları sonrasında kalan meyve ve sebze atıkları toplanarak, Belediye Başkanı Mehmet Kanar döneminde hayata geçirilen 2800 Lt. Kapasiteli Kompost Üretim Tesisi’ne gönderiliyor, yeşil atıklar, parklarda refüjlerde ve spor alanlarında kullanılmak üzere Park ve Bahçeler Müdürlüğüne teslim ediliyor.

‘’Yeşil atıkların komposta dönüşmesi, çöp sahalarına gönderilen atık miktarını azaltırken, aynı zamanda doğal kaynakların daha etkin kullanılmasını sağlıyoruz.’’ İfadelerine yer veren  Belediye Başkanı Mehmet Kanar, sürdürülebilirliği bir yaşam tarzı haline getirmeliyiz vurgusunu yaptı.

Prof Dr. Öz'den Tercih Dönemi Öncesi Önemli Uyarılar Prof Dr. Öz'den Tercih Dönemi Öncesi Önemli Uyarılar

Çevre duyarlı belediyecilik kapsamında hayata geçirilen bu proje sayesinde, yeşil atıkların çöpe atılmaması, toplama maliyetinin azaltılması, depolamaya giden atık miktarının

azaltılarak karbon salınımının aza indirgenmesi ve iklim değişikliğinin etkilerinin önlenmesi sağlanıyor.

YEMYEŞİL BİR MUSTAFAKEMALPAŞA İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Başkan Kanar ‘’ Yeşil atık projelerimiz ile israfın önüne geçiyoruz. Pazaryerinde elde ettiğimiz organik gübreleri, ilçemiz park, bahçeler ve refüjlerde değerlendirerek, toprağa

hayat veren kompostumuzu doğru değerlendiriyoruz. Yemyeşil bir Mustafakemalpaşa için çalışıyoruz.’’ Dedi.

BAŞKAN KANAR ‘’ ORGANİK KOMPOSTLARIMIZI, YEŞİL ALANLARLA BULUŞTURUYORUZ’’ (5)BAŞKAN KANAR ‘’ ORGANİK KOMPOSTLARIMIZI, YEŞİL ALANLARLA BULUŞTURUYORUZ’’ (4)BAŞKAN KANAR ‘’ ORGANİK KOMPOSTLARIMIZI, YEŞİL ALANLARLA BULUŞTURUYORUZ’’ (2)

Editör: Haber Merkezi