ÖSYM İlçe Koordinatörü ve aynı zamanda Meslek Yüksekokulu Müdürü de olan Prof.Dr.Mehmet Öz’den alınan bilgilere göre, 08-09 Haziran 2024 Cumartesi ve Pazar günleri YKS (YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI), daha bilinir ifadeyle üniversiteye giriş sınavları ilçemizde de yapılacaktır.

Mustafakemalpaşa'da 12 Okulun Müdürü Değişti Mustafakemalpaşa'da 12 Okulun Müdürü Değişti

Karacabey'de ilk kez

Bu sınavlar Bursa merkez dışında Mustafakemalpaşa, Karacabey, İnegöl ve Gemlik ilçelerinde de yapılmaktadır. Bu yıl ilk defa Mustafakemalpaşa ÖSYM sınav koordinatörlüğümüze bağlı olarak Karacabey ilçesinde de sınavlar yapılacaktır.

Cumartesi günü yapılacak olan TYT (TEMEL YETERLİLİK TESTİ) saat 10.15’te başlayıp 165 dakika sürecek ve 13.00’da bitecektir.

Pazar günü yapılacak olan AYT (ALAN YETERLİLİK TESTİ) de saat 10.15’te başlayıp 180 dakikalık sınav 13.15’te biterken öğleden sonra ise 15.45’te YDT (YABANCI DİL TESTİ) başlayacak olup bu sınav 17.45’te bitecektir. YDT sınavının süresi ise 120 dakikadır.

Zamanı iyi ayarlayın

Öğrencilerin mutlaka çok dikkat etmeleri gereken konu, sınavların başlamasından 15 dakika önce (sabahları saat 10.00, öğleden sonra ise 15.30) okul kapıları kapatılacak olup, içeriye bu saatlerden öğrenci alınamayacaktır.

İlçemizde TYT sınavına 12 okulda 2905, AYT sınavına 8 okulda 2001 ve YDT sınavına ise 2 okulda 176 aday katılacaktır.

Adayların ve sınavda görev alacak öğretmenlerin kimlik belgesi olarak yanlarında nüfus cüzdanlarını ya da yeni kimlik kartlarını bulundurulması gerekmektedir. Sürücü belgeleri, kimlik tanımlama belgesi olarak kabul edilmemektedir.

Kimliğini kaybeden adaylar için Cumartesi tüm gün ve Pazar günü saat 15.30’a kadar İlçe Nüfus Müdürlüğümüz açık olacaktır.

Sınavlar esnasında vatandaşların gürültü çıkarabilecek aktivitelerden kaçınmaları çok önem arz etmektedir.

Sınava girecek olan adaylara sınavlarda üstün başarılar dileriz.

Editör: Haber Merkezi