Ata Emre'nin Katili İkinci Kez Hakim Karşısında Ata Emre'nin Katili İkinci Kez Hakim Karşısında

Akyürek, Çallı Grubu içinde faaliyetlerini sürdüren SEK Süt işletmesinin yerel bir oluşuma büyük önem verdiğini belirterek, iki tarafında kazanımlarını göz önünde bulundurularak ortak hareket etmek istediklerini belirtti.
Akyürek yaptığı açıklamada’’ Çallı Grubu olarak 2021 yılında SEK Süt’ü satın aldıktan sonra Tatkavaklı Taşıyıcılar Kooperatifi ile çalışmaya devam ettik. Şuan yaptığımız anlaşma doğrultusunda soğuk sevkiyat, çiğ süt sevkiyatında anlaşmamız var. Dayanıklı ürün sevkiyatında ise bir anlaşma bulunmuyor. Fakat biz işletme olarak yine ilk tercih olarak Tatkavaklı Taşıyıcılar Kooperatifi ile çalışmaya gayret gösteriyoruz. Tatkavaklı Taşıyıcılar Kooperatifi işletmenin %90 sevkiyat yükünü oluşturan soğuk sevkiyat, çiğ süt sevkiyatında bize destek oluyor. Geri kalan %10’luk dayanıklı ürün sevkiyatında genel merkez tarafından yapılan pazar araştırmalarına bağlı olarak dış firma tercihinde bulunabiliyoruz. Bunu yaparken bile dış firmanın verdiği ücretin üzerine belli bir miktar  ek ödeme yaparak Tatkavaklı Taşıyıcılar Kooperatifi’ne teklif sunuyoruz. Kabul etmeleri halinde kendileriyle çalışıyoruz. Sunduğumuz teklif ile Tatkavaklı Taşıyıcılar Kooperatifi’nin istediği ücret arasında büyük farklar ortaya çıktığında tercihimiz, kar oranı göz önüne alınarak diğer firmalar oluyor.
Tatkavaklı Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Recep Akyıldız ile konuyu görüşüyor ve beraber yol almak istediğimiz her fırsatta kendisine beyan ediyoruz. Fakat yılbaşından bu yana gösterilen tutum yeni yapılacak anlaşmalara gölge düşürür türden olmakta. Dışarıdan gelen firmaya ait araçların önünün kesilmesi, fabrikaya girişinin engellenmesi gibi durumların devam etmesi durumunda hukuki yollara başvurmak zorunda kalacağız. Bizler SEK Süt işletmesi olarak yerel bir firma olan Tatkavaklı Taşıyıcılar Kooperatifi’yle çalışmaya devam etmek istiyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi