Hükümet Konağı'nın bulunduğu alandaki görevli ve vatandaşlar suda 2 su samurunun yüzdüğünü fark etti.Hemen cep telefonlarına sarılan vatandaşlar sevimli misafirleri kayıt altına almaya başladı.

Çayın kenarındaki kayalık alana çıkıp tekrar suya dalan misafirlerin bir süre sonra 3 su samuru olduğu anlaşıldı. 3 kafadar suyun içinde keyifli anlar yaşarken,izleyenlerin yüzünde gülümseye sebep oldular.

Su samuru nedir?

Sansargiller familyasından, nehir ve göl kıyılarında yaşayan etçil bir memelidir. Su kenarlarında kazdığı çukurlarda yaşar. Yuvası karada olmakla beraber girişi su altındandır. İçini kuru yaprak ve yosunlarla döşer. Ayrıca havalandırma deliği de bırakır. Uzun silindirik gövdeli, yassı kafalı, uzun bıyıklı, küçük kulaklıdır. Ayakları kısa, beş parmaklı ve kısmen perdelidir. Çoğunun rengi koyu kahverengidir.

DEVA Partisi Meclis Listesi Belli Oldu DEVA Partisi Meclis Listesi Belli Oldu

Su samuru nerede yaşar?

Su samuru günümüzde nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Amerika'nın kuzey okyanus kıyılarında yaşayan deniz samurunun (Lutax lutris) derisi gayet makbul ve kıymetlidir. Çok avlanıldığından nesli tükenme tehlikesi geçirmektedir. Kanunlarla korunmaya çalışılmaktadır. Gerçek bir su hayvanıdır. Suda yavrular, suda uyur ve suda beslenir. Karaya seyrek çıkar.

Editör: Haber Merkezi