30 Ağustos Zafer Bayramı gündüz bölümü kutlamaları Cumhurluk Alanı'nda devam etti. Cumhuriyet Halk Partisi, Zafer Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Eğitim İş Sendikası'nın yeraldığı program saat 13:00 te yapıldı. İYİ Parti ilçe teşkiları ise saat 14:00 te anıta çelenk koyarak kutlama programını tamamladı.

ADD tarafından yapılan günün anlam ve önemini anlatan konuşmada şu ifadelere yer verildi;

Türk Ulusal Bağımsızlık Savaşı,
bir Ulusun gerçek bir dahi liderliğinde kadını ve erkeğiyle, çocuğu ve yaşlısıyla topyekûn mücadelesinin destanlaşmış öyküsüdür.
 Bu Destan; Dumlupınar şehitliğinde yatan 1914 doğumlu 8 yaşındaki Ömer oğlu Hüsnü’nün, 11 yaşındaki Abdullah’ın, Gördesli Makbule’nin, Nezahat Onbaşı’nın, Ilgaz dağlarında bebesiyle donarak şehit düşen Şerife Bacı’nın ve daha onbinlerce vatan evladının temiz kanları ile yazılmıştır.
 Günümüzde Atatürk’e, İsmet Paşa’ya hakaret eden, Milli Mücadele’yi ve Büyük Zafer’i unutturmaya çatışan, Mondros teslimiyetini, Sevr zilletini görmezden gelip Lozan’a “Hezimet” diyen aymazların, en azından bu Destan’ı kanlarıyla yazan kahramanlarımıza, aziz şehitlerimize verecekleri bir hesap vardır mutlaka.

Falih Rıfkı Atay’ın dediği gibi; “Nemiz varsa; bağımsız bir devlet kurmuşsak, hür vatandaş olmuşsak, şerefli insanlar gibi dolaşıyorsak, yurdumuzu Batı'nın, vicdanımızı Doğu'nun pençesinden kurtarmışsak, şu denizlere bizim diye bakıyor, bu topraklarda ana bağrının sıcağını duyuyorsak, belki nefes alıyorsak; hepsini, her şeyi 30 Ağustos Zaferi'ne borçluyuz.” 

Başkan Erdem Koltuğu, Başkan Şeker'e Bıraktı Başkan Erdem Koltuğu, Başkan Şeker'e Bıraktı

Tarih bilimdir ve asla nankör değildir. Ulusumuzun hemen tamamı elbette her şeyi Büyük Zafer’e borçlu olduğunun bilincindedir ve başta Atatürk, Kuvayı Milliye kahramanlarımızı da, aziz şehit ve gazilerimizi de, Cumhuriyetimiz’in kurucularını ve Kemalist Devrim kadrolarını da minnetle, şükranla yad etmektedir.

Zafer Bayramımızın 101. Yılı kutlu olsun

IMG_5441IMG_5431IMG_5428IMG_5426IMG_5423IMG_5419IMG_5417

Editör: Haber Merkezi