Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 13 aylıkken SMA-2  kas hastalığı teşhisi konulan Göktuğ'un yurt dışında gen tedavisi olabilmesi için valilik izinli yardım kampanyası başlatılmıştı.

Kampanya başladığında Karacabey'de ikamet eden aile, tedavinin Mustafakemalpaşa'da devam etmesi için ilçeye taşınmıştı.Kampanyanın başladığı günden bu yana özellikle gönüllülerin verdiği büyük mücadele sonunda Dubai'de yapılacak olan gen tedavisi için gerekli 1.8 milyon dolar toplandı.

Kampanya süresi boyunca kermesler, yardım geceleri, sosyal medya canlı yayınları ile adeta seferberlik başlatan Göktuğ gönüllüleri dün akşam yapılan yardım kampanyası kapanış canlı yayını ile büyük bir mutluluk yaşadı.

Uzun bir süredir yapılan yayınlarda dökülen gözyaşları, son yayında mutluluktan akıtıldı.

Şimdi Süreç Ne Olacak

Göktuğ'un tedavisi için toplanan paranın tamamlanmasının ardından Dubai'de tedavi süreci başlayacak. İlk olarak kampanyanın mutlu sana ulaşması adına 23 Mart akşamı Adnan Menderes Meydanı'nda bir kutlama etkinliği yapılacak. Salı günü Belediye Başkanı Mehmet Kanar'ı ziyaret eden Göktuğ gönüllüleri,Başkan Kanar'a verdiği destekten dolayı teşekkür ederken, aynı zamanda yapılacak etkinlik için gerekli izni aldılar.

Kampanyada toplanan para valilik tarafından Dubai'de hastaneye aktarılarak tedavi süreci başlamış olacak, Göktuğ ve ailesi ise son yapılacak başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından tahmini 10 gün içinde Dubai'ye hareket etmiş olacak.

Belediyeden Aşure İkramı Belediyeden Aşure İkramı

Sosyal Medyadan Teşekkür

Uzun soluklu yardım kampanyasında Göktuğ'u biran olsun yalnız bırakmayan gönüllülere teşekkür ailesi tarafından sosyal medyadan geldi, Goktugaykansma hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi;

 G H G C H F H

Editör: Haber Merkezi