Tarımda Dünya MarkaMustafakemalpaşa” hedefiyle ilklere imza atan Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın, özel gayretleri ile verimli topraklarla buluşan son ürün ise lezzetini kayın ve söğüt ağaçlarından alan şifalı kütük mantarı oldu.

Rani Mobilya İlk Mağazasını Açtı Rani Mobilya İlk Mağazasını Açtı

Bursa’nın verimli topraklarıyla öne çıkan Mustafakemalpaşa ilçesinde, kayın ve söğüt ağaçlarının şifasıyla organik tarımın ilk meyveleri olan kütük mantarlarını elde eden Kestelek Mahallesi sakinleri, diğer mahallelere örnek oluyor. Başkan Mehmet Kanar’ın destekleriyle başlatılan kütük mantarı yetiştiricilerinin yoğun ilgisi üzerine iki mahalle daha kütük mantarı üretimine başlayacak.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün 2 yıl önce başlatmış olduğu kütük ( İstiridye) mantarı yetiştiriciliği gelişerek devam ediyor. Mustafakemalpaşa Halk Eğitim Merkezi tarafından sertifika alan mantar üreticilere tohum desteklerini Mustafakemalpaşa Belediyesi ücretsiz olarak sağlıyor. Kestelek Mahallesi'nden sonra Yenice ve Çardakbelen Mahalleleri de üretime başlayarak doğru tarım teknikleriyle yeni kazanç kapılarını aralayacaklar.

Doğru tarım teknikleriyle üreticinin her zaman yanında olan Başkan Kanar ‘’ Doğru tarım ile üreticimizin her an yanındayız. Kestelek Mahallemizden sonra Yenice ve Çardakbelen Mahallelerimizde kendi mantarlarını üretmeye başlayacak. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüz Mantar Misillerini teslim ederken, doğru tarım eğitimleri vererek üreticimizin her an yanında oluyorlar. Verimli toprakların şehri Mustafakemalpaşa’da doğru tarım ve desteklerimiz her zaman devam edecek.’’ İfadelerini kullandı.

Tarımda Dünya Markası Mustafakemalpaşa” gerçek oluyor (3)Tarımda Dünya Markası Mustafakemalpaşa” gerçek oluyor (2)Tarımda Dünya Markası Mustafakemalpaşa” gerçek oluyor (1)

Editör: Haber Merkezi