Türkiyenin en köklü şirketlerinden Koç Holding'in sahibi olduğu Mustafakemalpaşa TAT Fabrikası'nın satışında sona gelindiğini açıkladı.

Koç Holding, en köklü markalarından biri olan Tat Gıda'nın satışında sona gelindiğini duyurdu. Holding tarafından borsaya yapılan açıklamada, satış sözleşmesinin imzalanmasına yakın olunduğu kaydedildi.

Koç Holding'in merhum kurucusu Vehbi Koç'un 1967 yilıinda temelini attığı Tat Gıda'nın satışında sona gelinde. Şirketi satın almak için Dardanel Gıda ve Yayla Agro teklifte bulunduklarını açıklamıştı. Konu ile ilgili Koç Holding'den önemli bir açıklama geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada şöyle denildi: "Bağlı ortaklıklarımızdan Tat Gıda Sanayi AŞ paylarının satıșı süreciyle ilgili olarak; 28.07.2023 tarihli özel durum açıklamamızda çeşitli uluslararası ve yerel potansiyel alıcılardan alınan bağlayıcı olmayan tekliflerin değerlendirilerek, gizlilik hükümlerine uymak kaydıyla uygun görülen adaylarla detay inceleme ve bağlayicı teklif verme aşamalarının yer aldığı ikinci faza geçildiği kamuya duyurulmuştur" denildi.

KOÇ HOLDİNG:İKİNCİ AŞAMAYA GEÇİLDİ

Koç Holding açıklamasının devamında "Gelinen aşamada bağlayicı teklifler alınmıs olup, gelen tekliflerin koşullarının uygun görülmesi halinde bağlayıcı pay alım ve
satış sözleşmesinin imzalanması sürecine geçilebilecektir. Konuya ilişkin kesinleşen önemli hususlar kamuya açıklanacaktır" ifadelerine yer verildi.

Yamanlı'da Rekor Kıran Lezzet Yamanlı'da Rekor Kıran Lezzet

500 BÜYÜK SANAYİ DEVİ LİSTESİNDE

Konserve alanında Türkiye'nin en güçlü markalarından biri konumunda bulunan Tat Gida Borsa Istanbuľ'da da işlem görüyor. Şirket, Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kurulușu listesinde yer alıyor. Şirketin kayrtlı sermayesi ise 136 milyon TL.

Editör: Haber Merkezi