2014 seçimlerinde ilk kez muhtarlık ünvanını alan, ardından 2019 seçimlerinde yeniden seçilen Muhtar Ömürlü Akbaş, 3. dönem için seçmeninden destek istedi.

''Tek Gayemiz Cumhuriyet'' diyerek 10 yıl önce yola çıktığına değinen başarılı muhtar, ''güzel işler yaptık ama daha bitmedi, Cumhuriyet Mahallesi için çalışmaya devam edeceğiz'' dedi.

Yaklaşık 3700 nüfusa sahip olan mahallesinin, ilçenin en köklü mahallerinden olduğunu belirten Akbaş, Merkez Ortaokulu, Etibank Aile Çay Bahçesi, Açı Koleji, Mustafakemalpaşa Müftülüğü gibi önemli alanları sınırları içinde bulundurduğu belirtirken, mahallenin içme suyu alt yapısının da tamamlandığını belirtti.

Evim, işim, muhtarlık ofisim aynı yerde

''Aradığınız muhtara ulaşılamıyor'' gibi bir sorun yok mahallemizde, yıllardır aynı adreste aynı işi yapan biri olarak hem mahallemi çok iyi tanıyorum, hem de ulaşılabilirlik konusunda sıkıntı yaşanmıyor. Evim, işim, muhtarlık ofisim aynı yerde yani Cumhuriyet için yaşıyorum.

WhatsApp Image 2024-01-24 at 10.55.10 (3)

İkinci döneme pandemi damga vurdu

Dünya genelinde yaşanan pandemi süreci, kafamızdaki hizmetleri biraz geçirtirse de bu süreci başarılı bir şekilde atlattık. Pandemi boyunca hem market işletmecisi olmam, hem de muhtarlık görevi bana önemli bir görev yükledi.Bu zaman diliminde mahalle sakinlerimizin ihtiyaçlarının karşılanması konusunda onlara destek olduk. Özellikle mahalle büyüklerimizin ilaç ihtiyaçlarını zamanında ve eksiksiz karşılamaya çalıştık. Kaymakamlık, belediye ve sosyal hizmetler ile koordineli bir şekilde çalışarak yardım almalarını sağladık.

Ertuğrul ve Tatbikat Camilerinde Düzenleme

Mahallemiz sınırları içinde bulunan Ertuğrul ve Tatbikat Camilerine yapılan önemli işler bu dönemde de devam etti. Cami girişlerine hayırsever halkımızın destekleriyle yapılan su arıtma sistemiyle önemli bir ihtiyacı ekonomik bir şekilde halkımıza sunma şansımız oldu. Camimizin dış mantolaması, çevre düzenlemesi, tadilatları ve güvenlik kamera sistemleri kuruldu.

WhatsApp Image 2024-01-24 at 10.55.10WhatsApp Image 2024-01-24 at 10.55.10 (1)

Eğitime Tam Destek

Okul çağındaki çocuklarımızın eğitimleri konusunda desteklerimiz yeni dönemde de devam edecek, ödev çıktıları marketimizde bulunan yazıcıdan ücretsiz olarak basılarak öğrencilere sunmaya devam edeceğiz. Aynı şekilde mahalle sakinleri içinde gerekli evrak çıktılarını ücretsiz olarak sunmaya devam edeceğiz.

Yapılan hizmetlerin devamlılığı olmasına dikkat çeken Muhtar Ömürlü Akbaş, kurum ve kuruluşlardan neyi nasıl isteyeceğini bilmen lazım, iki dönemdir cemiyeti olan mahalle halkımıza masa ve sandalye ihtiyaçlarını büyükşehir den karşılıyoruz.  5 adet olan çocuk parklarımızın temizliği düzenli yapılıyor, aydınlatmaları sağlıklı bir şekilde çalışıyor.

Sokak lambalarının eksikleri giderildi, hoparlör sistemi çalışıyor.

Altyapı sorunu sona erdi

İlçe genelinde yapılan altyapı çalışmalarının düzenli bir şekilde ilerlemesi için sürekli çalışmaları takip ettik. Şuan içme suyu altyapısı tamamlandı, kanalizasyon çalışmaları da tamamlanmak üzere, yeni yerel yönetime kim seçilirse seçilsin, bu çalışmaları yine koordineli bir şekilde çalışıp devam ettireceğiz.

Desteğinizi bekliyorum

Yeni Yerine Çok Yakıştı Yeni Yerine Çok Yakıştı

Mahalle halkı ile güzel bir bağ kurduklarını belirten Akbaş ‘’31 Mart günü sandığa gidecek olan seçmenden 5 yıl daha kendilerine en iyi hizmeti sunmak için destek istiyorum, bizim tek gayemiz Cumhuriyet Mahallesi’ne hizmet etmek’’ dedi.

WhatsApp Image 2024-01-24 at 10.55.22

Editör: Haber Merkezi