Threads kullanıma açıldı. Meta, Twitter'dan ilham alan yeni sosyal medya ağı Threads'i resmen başlattı. Yeni sosyal medya platformu kullanıma açıldığı ilk andan itibaren bir hayli yoğun ilgiyle karşılaştı. 

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, uygulama açıldıktan sonra "Threads'e hoşgeldiniz" paylaşımını yaptı.

Instagram'la bağlantılı olarak çalışan Threads, uzmanlara göre son dönemde Twitter'da yaşanan değişimlerden memnun olmayan kullanıcıları kendine çekme potansiyeli taşıyor. Metin tabanlı uygulamada tek seferde 500 harfe kadar paylaşım yapılabiliyor. Threads'te, Twitter'da olduğu gibi yazılı mesajların yanı sıra linkler, fotoğraflar ve videolar paylaşılabiliyor.

Benzine Zam! Benzine Zam!

THREADS'E NASIL KAYIT OLUNUR?

Google Play ve App Store üzerinden uygulama ücretsiz olarak indirilmekte.

Apple Store üzerinde yer alan görüntülerden yola çıkarak, kullanıcıların Instagram hesaplarını kullanarak platforma kayıt olabilecekleri ve mevcut kişilerini takip edebilecekleri belirtiliyor.

Uygulama 100'den fazla ülkede kullanıma açılsa da henüz Avrupa Birliği'nden erişilemiyor. Bunun nedeniyse Avrupa Birliği'nde kullanıcı verilerine dair düzenlemeler.

THREADS UYGULAMASI NASIL KULLANILIR VE NE İŞE YARAR?


Meta tarafından yapılan açıklamada, Threads'de toplulukların bugün ilgilendikleri konulardan yarın trend olacak konulara kadar her şeyi tartışabileceği bir yer olacak. İlgilendiğiniz şey ne olursa olsun, en sevdiğiniz içerik oluşturucuları ve aynı şeyleri seven diğerlerini takip edip onlarla doğrudan bağlantı kurabilir veya fikirlerinizi, düşüncelerinizi ve yaratıcılığınızı dünyayla paylaşmak için kendinize ait sadık bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz." ifadeleri yer aldı.