Mustafakemalpaşa UEDAŞ açlışanları ,Uluğ Enerji Dağıtım ve Perakende A.Ş. Mustafakemalpaşa Bölge Müdürlüğü önünde düşük ücret nedeniyle Enerji-Sen öncülüğünde eylem yaptı.

Enerji-Sen sendikasına bağlı 27 çalışanın enflasyon farklarının maaşlara yansıtılmaması ve maaşlara yapılacak olan zam oranının belli olmaması nedeniyle başlattıkları eylem, acil işlerin durmayacağı şekilde gerçekleştirildi.

Bina önünde toplanan işçiler, alınan maaşın enflasyon karşısında eridiğine değinerek, yaptığımız işin hakkını alamıyoruz,çok büyük özveri gösterdiğimiz halde, 2024 ocak ayı biterken bizim maaşlarımızın ne olacağı belli değil, taleplerimizin dikkate alınmasını istiyoruz'' yönünde açıklamada bulundular.

İşçilerin taleplerini dinleyen İnsan Kaynakları Müdürü Murat Erol ise ''talepleriniz yönetime iletildi, şuan benden bir rakam beklemeyin, netleşmeden hiç bir rakam telavuz edemem sizlere, bugün toplantımız var, büyük ihtimalle pazartesi günü çıkacak kararı sizlerle paylaşacağız. Bugün sizlere en net bilgiyi vermek için buradayın, size ne bir tutanak, ne de işten çıkarma gibi bir süreç yaşatmak için gelmedik'' dedi.

Ata Emre Akman Cinayetinde Mahkeme Kararını Verdi Ata Emre Akman Cinayetinde Mahkeme Kararını Verdi

Sürecin uzadığını belirten çalışanlar ise ilçede enerji hizmetinin kesilmemesi için arıza ve bakım ekiplerinin çalışmalara devam edeceklerini ama rutin görev sahibi çalışanların iş yavaşlatmaya gideceklerini beyan ettiler.

Grup açıklamaya toplu fotoğraf çekimiyle son veririken, emniyet güçleri her hangi bir taşkınlığın yaşanmaması için bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

WhatsApp Image 2024-01-26 at 12.26.39

Editör: Haber Merkezi