Mustafakemalpaşa'da Bayram Namazı Saat Kaçta? Mustafakemalpaşa'da Bayram Namazı Saat Kaçta?

PTT Mustafakemalpaşa Şubesi çalışa Kadir Gaytancı dün akşam Emek Lokantası'nda düzenlenen akşam yemeğinde aza heyeti ve mahalle sakinlerinin bir kısmıyla bir araya geldi.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde muhtar olmak isteyen adaylar seçim çalışmalarına devam ediyor. Doğma büyüme Çırpan Mahalle sakini olan, mahallenin tanınan ve sevilen siması PTT personeli Kadir Gaytancı, geçmiş kültürüne ve değerlerine sahip çıkan Çırpan Mahallesi için aday olduğunu açıkladı.

39 yaşından genç muhtar adayı Gaytancı'' Öncelikle Bayır Mahalle olarak tabir ettiğimiz, Çırpan Mahallemizin bir bireyi olmaktan gurur duyuyorum. Mahallemiz geçmiş yıllarda yaşanan ve ''Mahalle Kültürü'' olarak tabir ettiğimiz özellikleri yaşatmaya devam eden gelinen çağda kendi özünü koruyamı başarmış sayılı yerlerden.

Doğum büyüdüğüm yere artık vefa borcumu ödeme zamanı geldiğini düşünerek göreve talip oldum. Eksikleri ve ihtiyaçları en iyi bilen, sorunlara hızlı çözüm üretebilecek bir muhtar adayı olarak mahalle sakinlerimizin oyuna talibim. Muhtar adaylığı düşüncemi ilk paylaştığım andan bu yana bana destek olan herkese teşekkürlerimi sunarım, Her şey çok daha güzel bir Bayır Mahalle için'' ifadelerini kullandı.

Unutulan Bayır  Mahalleyi Tekrar Hatırlatacağız

Gaytantı açıklamalarına şu şekilde devam etti ''Mahallemizin en büyük sorunlarından biri çocuk parkı, mevcut çocuk parkı ihtiyaç karşılar bir durumda değil,3500 nufüsa sahip olan bir mahalle için küçük bir park alanı, eski hastane alanından alınarak, park alanını genişletmek için projemiz hazır. Dereboyu sorunu mahallemizin yine bir başka sorunu, bu alanda yaşanan sıkıntılara biran önce çözüm bulması lazım, ilk önceliğimiz olacak.Bayır Mahalle dendiğinde ilk akla gelen unutulmaya yüz tutmuş meslekler. Çömlekçilik ve hasırcılık bizim çocukluğumuzun en hızlı meslekleriydi. Şuan gelişen teknoloji karşısında geride kalmış gibi gözüksede, kesinlikle yaşatılması gerektiğini düşünüyorum. Bu meslek gruplarının tekrar canlandırılması gerekiyor'' dedi.

WhatsApp Image 2024-01-07 at 20.05.57

WhatsApp Image 2024-01-07 at 20.05.56 (1)WhatsApp Image 2024-01-07 at 20.05.57 (1)

20240107_185242

Editör: Haber Merkezi