29 Ocak 2024 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Mustafakemalpaşa İlçe Başkanlığı görevine getirilen Gökhan Demir'in önderliğinde, Şükrü Erdem ile seçime giren Cumhuriyet Halk Partisi seçimden zaferle ayrıldı.

2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakı'ndan İYİ Parti adayı olarak seçime giren ve 593 oy farka seçimi kaybeden Şükrü Erdem, 2024 te en yakın rakibine 10624 oy fark attı.

Şükrü Erdem,47 yıl önce CHP'den seçim kazanan Mahmut Çolakoğlu'nun ardından CHP'yi yeniden başkanlık makamına taşıyan isim oldu.

Şükrü Erdem aynı zamanda 47 yıl aranın  ardından Mustafakemalpaşa tarihinin 47. Belediye Başkanı olarak tarihe geçti.

Coşku Meydanda Yaşandı

Sabah 08.00 başlayan oy kullanma işlemi,17.00 da sona erdi.Saatler 21.00 gösterdiğinde CHP ilçe örgütü gelen verilere göre seçimin %16 ya yakın bir oranla kazanıldığı açıklayarak, partililerin ıslak imzalı tutanakların ve oy pusulaların tesliminin beklenmesini istedi.

İlk duyurunun ardından Mustafakemalpaşa Adliyesi'nde toplanan coşkulu kalabalık buradan parti binasına geçti.

Saatler ilerledikçe Adnan Menderes Meydanı hınca hınç dolarken, hazırlanan platform önünde toplanan kalabalık seçim zaferini marşlar ile kutladı.

İlçe seçim kurulunda sonuçların netleşmesinin ardından beklenen an geldi.

İlçe binasından çıkış yapan Şükrü Erdem'i karşılayan partililer Erdem'i tebrik etmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Saatler 00:45 i gösterdiğinde meydana giriş yapan Şükrü Erdem kendisini bekleyen vatandaşları selamladı.

Demir ''Bu Zafer Tüm Mustafakemalpaşa'nın''

Şükrü Erdem'in halkı selamlamasının ardından ilk olarak ilçe başkanı Gökhan Demir coşkulu kalabalığa seslendi. Demir konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

''Adalete özgürlüğe ve eşitliğe susamış çok kıymetli Mustafakemalpaşalılar hepinizi saygıyla sevgiyle ve dostlukla selamlıyorum. Zaferimiz kutlu olsun, bugün burada sizlerin desteği ve güveni sayesinde Cumhuriyet Halk Partisi olarak büyük bir zafer kazandık. Bu zaferde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yerel seçimlerde elde edilen bu zafer Mustafakemalpaşamızdan Bursa'mıza ve canımızdan çok sevdiğimiz Türkiye'de halkımızın bize olan inancını ve desteğini bir kez daha göstermiştir.Bu zafer Mustafakemalpaşa için daha yaşanılabilir geleceğe doğru atılmış büyük bir adımdır.Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz, sizlerin sesi olmaya, sorularınıza çözüm bulmaya ve ilçemizi daha ileriye taşımak için çalışmaya devam edeceğiz.Mustafakemalpaşa'yı daha güzel bir yer haline getirmek için el ele omuz omuza çalışacağız. Şeffaf adil ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla ilçenizi daha güçlü bir konumu taşıyacağız.

Son olarak umuda yaptığımız bu yolculukta bize güç veren, sayın başkanımız Şükrü Erdem'e, çok kıymetli yönetim kurulu üyelerine, meclis üyesi adaylarımıza,  cefakar kadın kollarımıza, yerinde duramayan sürekli yanımızda olan gençlik kollarımıza ve her an sevgiyle yanınızda olan emek veren tüm paydaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.Zafer Mustafa Bozbey başkanımız.

Zafer yolunda dos doğru yürüyenlerin, kutlu olsun Mustafakemalpaşa'ya, kutlu olsun Bursa'ya, kutlu olsun tüm Türkiye'ye.

İlçe Başkanı Gökhan Demir'in konuşmasınız ardından konuşması yapmak için kürsüye gelen Erdem, büyük bir çoşkuyla karşılandı.

Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Erdem,47 yıllık hasrete son verdiklerine vurgu yaptığı konuşmasında;

 ''Gönül birliği adına başlattığımız bu hareketin bugün çok büyük bir sevgi haline dönüştüğünü görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Bu gururu bana yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum.

Değerli hemşehrilerim hep birlikte başardık, neyi başardık büyük bir hasreti dindirdik, yaklaşık yarım asırdır ilçemizde kazanamayan Cumhuriyet Halk Partisi bugün sizleri sayesinde kazandı.

Bu başarı hepimizin, inşallah hep birlikte ilçemize daha güzel hizmetler yapacağız. Bu bölgede parmakla gösterilen bir ilçe olacağız tıpkı 30 yıl önce yaptığımız gibi yine yapacağız.

Güllüce'de Şampiyon Göbel Güllüce'de Şampiyon Göbel

Benim size borcum var

Değerli hemşehrilerim,sizlere çok büyük borcum var. beni sizler gönlünüze bastınız, beni milletvekili seçtiniz, bakan yaptırdınız, ben de sizlere layık olmaya çalıştım. İnşallah o gün yaptığımız hizmetlerin daha büyüğünü bundan böyle hep birlikte ilçemize yapacak ve bu gururu birlikte yaşayacağız.

Değerli hemşehrilerim, siz her şeye layıksınız. Bugün bu coşku her türlü takdirin üzerinde ve size layık olabilmek için ben ve arkadaşlarım, belediye meclis üyeleri gecemize gündüzümüze katarak çalışacağız ve sizi mahcup etmeyeceğiz.

Çünkü ben de sizler gibi bu ilçenin bir parçasıyım ve bu ilçenin sorunlarını çok iyi biliyorum. Ben hiçbir zaman ilçemden ayrılmadım hep sizlerle birlikteydim. Bakanlığım bitti, milletvekilliğim bitti, o günden beri sizlerle birlikte beraber oldum. Çünkü ben sizleri seviyorum, sizlerin de beni sevdiğini  biliyorum.

Bunun içinde Gönül Birliğiyle hep birlikte yürüyeceğiz. Bu meyanda benimle birlikte ahlaklı bir şekilde yarışan belediye başkan adayı arkadaşlarımın da buradan teşekkür ediyorum.

Başkan Demir'e Teşekkür

Bu coşkuyu bizlere yaşatan destek olan genç ve başarılı ilçe Başkanım Gökhan Demir’e sizlerin teşekkür etmek istiyorum.

Öyle bir güzel iş çıkardılar ki o sandıkları öyle bir sahip çıktılar ki, bize bugün bu mutluluğu yaşattılar.Onlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum, siz de bu coşku olduktan sonra ilçemiz için çok güzel işler yaparız.

Gecesini gündüzüne katarak, evini işini terk ederek seçim çalışması yapan kadın kollarımıza, bizim seçimi kazanmamızda büyük özveri gösteren gençlerimize, gençlik kollarımıza da çok teşekkür ediyorum.

Değerli hemşehrilerim sizler bu saate kadar beklediniz, bu hasret uzun süreden beri gelen bir hasret, burada 1973 yılından daha önce doğmayan birçok hemşehrimiz var, onlar Cumhuriyet Halk Partisi’nin zaferini maalesef ilçemizde yaşamadılar, ama bugün öyle bir değişime imza attınız ki bu hareketiniz bu davranışınız, her türlü takdirin üzerinde.

Milletvekili Çıkarma Hayalim Var

Sizi bunun için kutluyorum bu değişimi başlattınız, inşallah en kısa sürede gerçekleşecek olan erken seçimde benim hayalim olan bir milletvekilinin, hatta iki milletvekilini sizlerin desteğiyle ilçemizden çıkaracağız benim hayalimdir.

Sizin de çok iyi bilmenizi istiyorum bir milletvekili Ankara'dan gelecek olan hizmet akışını en büyük faktörüdür.

İlçemize hizmetin gelmesinde engellerle karşılaşılmaması için bir milletvekilin ilçemizde çıkması gerekiyor.

Maalesef uzun süredir milletvekili sahibi olamadık. Her gittiğim yerde biliyorsunuz herkese açıkladım bana destek verin ben de size bir milletvekili kazandırayım dedim ve inanıyorum ki şu coşku, bizim ilçemize ilk seçimde bir milletvekili kazandıracak ve biz ülkemizden ilçemizden geçen yola sahip olamamana üzüntüsü içerisinde bundan sonra ilçemize gelecek hizmetleri kazanan bir halk olacağız.

Siz büyük bir başarıya imza atacaksınız, ben buna inanıyorum.Beni desteklediğiniz için tekrardan teşekkür ederim, bizim sesimizi Ankara duyacak,uzun süredir alamadığımız hizmetleri de alacağız, çünkü biz Mustafakemalpaşalılar buna layıktır.

Mustafa Kemal Atatürk için iki unsur vardır önemli olan, bunlardan bir tanesi Türkiye Cumhuriyeti dir ikincisi Cumhuriyet Halk Partisi’dir.

Bizlere bu mutluluğu yaşattınız için bu akşam başımı yastığa huzurlu bir şekilde koyacağım, sizler de huzur içinde uyuyun çünkü belediyemiz, ilçemiz emin ellerde olacak ve sizlere layık olmaya çalışacağız’’ ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi