Göreve geldiği günden bu yana basın mensupları ile düzenli bir şekilde buluşma gerçekleştiren Turgut ve yönetim kurulu üyeleri kahvaltı programında Safir Restaurant'ta bir araya geldiler.

Kahvaltının ardından söz alan Turgut ''Güçlü Mustafakemalpaşa'' sloganıyla çıktıkları yolda çalışmalarına devam ettiklerini belirtirken, birçok güzelliğe sahip olan ilçenin çeşitli sorunlar nedeniyle bazı değerlerini kaybettiğini belirtti.

Turgut özellikle genç nüfus kaybının yaşandığı ilçede her yıl 3000 e yakın kişinin ilçeden göç ettiğini belirtti.

Mustafakemalpaşa'da 12 Okulun Müdürü Değişti Mustafakemalpaşa'da 12 Okulun Müdürü Değişti

Güçlü diyalog ile ilçenin önünün açılacağını dile getiren Turgut, ilçede olayların kişiselleştirildiğini belirterek, bazı şeylerin değişmesi için insanların iş yapış şeklini değiştirmeleri gerektiğini belirtti.

Henüz Aday Çalışması Yapılmadı

Yaklaşan yerel seçimler ile ilgili olarak ilçede henüz parti adayının kim olacağı konusunda bir çalışmanın yapılmadığı belirten Turgut, genel merkezler üzerinden çıkacak karar doğrultusunda ilçede Cumhur İttifakı  adayının kazanması için birlik içinde çalışılacağını aktardı.

İlçenin Değerleri Ekonomiye Kazandırılmalı

Doğası ve lezzetleriyle bölgede ön plana çıkan Mustafakemalpaşa'nın bu değerleri ekonomiye katmak için çalışmalarının olduğu belirtilirken, Suuçtu Şelale bölgesi için düşünülen çalışmalar aktarıldı.

WhatsApp Image 2023-12-30 at 12.02.33

Editör: Haber Merkezi