Mustafakemalpaşa ilçe merkezine 33 Km uzaklıkta bulunan, doğasıyla misafirlerini adeta büyüleyen Alpağut Mahallesi bayram boyunca futbol şölenine sahne oldu.

10 Nisan Çarşamba günü start alan turnuvada 16 takım ve 176 sporcu mücadele ederken, 4 gün devam eden turnuvayı binlerce futbolsever takip etti. Bursa Büyük Şehir, Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından yapılan Alpağut Spor Tesisleri'nde düzenlenen turnuva bu sene Ahmet Ardıç adına organize edildi.

Alpağut Ahmet Ardıç Futbol Turnuvası'nın Şampiyonu, finalde Gözerenler Spor'u 4-1 mağlup eden Ürküt Spor oldu.

Final programına Bursa 27. Dönem Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Geçmiş Dönem Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Süleyman Şahin,MHP İlçe Başkanı Suat Buldu, Geçmiş Dönem AK Parti İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu, Geçmiş Dönem MHP İlçe Başkanı Ahmet Beygirci, Önceki Dönem Paşader Başkanı Mustafa Gümüş ve çok sayıda davetli katıldı.

Protokol konuşmaları ile başlayan final programında Alpağut'un son dönemde spor alanında elde ettiği başarılardan bahsedilirken, hayata geçirilen tesis için Cumhur İttifakı olarak büyük çaba harcanıldığına vurgu yapıldı.

Konuşmaların ardından final maçında şampiyonluk için Ürküt Spor ve Gözerenler Spor ter döktü.THY çalışanı olan TFF Kokartlı Hakem Çağrı Kaya'nın yönettiği final maçı büyük çekişmeye sahne oldu.

İlk yarısı 1-0 Ürküt Spor'un üstünlüğü ile tamamlanan maçta, ikinci yarıda seyiriciler 4 gol daha izlerken, şampiyon maçı 4-1 kazanan Ürküt Spor oldu. Ürküt Spor'un gollerini Burak Altın(3) ve Oral Bilgen attı.

Maçın ardından şampiyon takım Ürküt Spor'a kupası takdim edilirken, turnuvanın en iyi kaleci ödülü Ahmet Afşar'a, en iyi oyuncusu ödülü Burak Altın'a, en centilmen takım ödülü ise  Akkum Beach takımına gitti.

Turnuva koordinatörü Birsoy Altın, Alpağut Mahallesi'nin spora verdiği öneme vurgu yaparken ''bayramlar ve spor, birlik beraberliğin en üst düzeye çıktığı unsurlar. Bu yıl mahallemizin önemli değeri rahmetli Ahmet Ardıç anısına gerçekleştirdiğimiz turnuvada bunu bizlere yaşattı. Bizlere destek olan, turnuva boyunca yanımızda olan herkese teşekkürlerimizi sunuyorum. Alpağut Mahallesi olarak gençlere sporu sevdirme konusunda elimizde geleni yapmaya devam edeceğiz'' açıklamasında bulundu.

Çocuğunuzun 1211 Rakibi Var Çocuğunuzun 1211 Rakibi Var

I M G 7753I M G 7747I M G 7744I M G 7723I M G 7719I M G 7710I M G 7704I M G 7702I M G 7696I M G 7691I M G 7679

Editör: Haber Merkezi