27 Nisan 2024 Pazar günü saat 12,00’de açılışı yapılan bu karma resim sergisine, altı bilim ve sanat merkezinin müdürleri, resim öğretmenleri,  merkezlerin resim bölümü öğrencileri, öğrenci yakınları ve çok sayıda sanatseverin katıldı. İlk günden büyük beğeni toplayan bu sergi, 4 Mayıs 2024 Cumartesi gününe kadar açık kalacak.

Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Bedrettin Katmer başkanlığında ve resim öğretmeni Sibel Yıldırım’ın gözetiminde bu etkinliğe resimleriyle katılan altı öğrencinin her biri, kendi eserinin yanında duruyor ve gelen izleyicilere, resimleriyle ilgili küçük bir sunum yapıyordu. O anlarda büyük bir iş başarmış olmanın huzuru, heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Whatsapp Image 2024 04 27 At 23.21.58 (1)

Çocuklarını böyle önemli bir günde yalnız bırakmayarak sergiye gelen aile büyükleri de en az onlar kadar heyecanlı ve mutluydular, Hiç şüphesiz çocuklarıyla, haklı olarak, gurur duyuyorlardı.

“Marifet iltifata tabidir” sözünden yola çıkarak, ilçemizin gurur kaynağı olan bu çocuklarımızı kutlarken, o yeteneği keşfedip ilmek ilmek işleyen öğretmenlerimizi de unutmamalıyız. Onları da tebrik ediyor ve emeklerine, yüreklerine sağlık diyoruz.   

Whatsapp Image 2024 04 27 At 23.21.58Whatsapp Image 2024 04 27 At 23.21.59

Mustafakemalpaşa’dan resim sergisine katılan öğrenciler:

Ecem Candar,

Gizem Hayat Yücel,

Eylül Çelebi,

Nisa Turgut,

Elis Ela Ören

Kerem Soyer.

Karma sergiye katılan Bilim ve Sanat Merkezleri:

Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi

Halil İnalcık Bilim ve Sanat Merkezi

BTSO Kamil Tolon Bilim ve Sanat Merkezi

Yıldırım Bilim ve Sanat Merkezi

Çocuğunuzun 1211 Rakibi Var Çocuğunuzun 1211 Rakibi Var

Gemlik Bilim ve Sanat Merkezi

Osmangazi ilim ve Sanat Merkezi.

Haber:Hamza Oğuzer

Editör: Haber Merkezi