Lalaşahin Mahallesi Hamam Sokak'ta Bursa Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tescilinde bulunan metruk binada yangın çıktı.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevkedildi.İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın diğer evlere sıçramadan kontrol altına alınırken,olayda herhangi bir yaralanma yaşanmadı.

Mehmetcan'ın Yürümesi İçin Bir İhtimal Var Ama... Mehmetcan'ın Yürümesi İçin Bir İhtimal Var Ama...

Mahalleli Dertli

Çevreye yönelik oluşturduğu tehlike nedeniyle mahalle halkı tarafından bir çok kez yıkılması için talepte bulunulan metruk bina,Bursa Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu kararı nedeniyle yıkılamıyor.

Eski hali ve kimliği belirsiz kişiler tarafından kötü amaçlı kullanılan bina mahalle sakinlerinin en büyük sorunu durumunda.

Hiç bir tarihi özelliği olmayan ve bakımsızlığı nedeniyle yıkılma tehlikesi taşıyan bina için bir an önce çözüm bulunmasını isteyen vatandaşlar, '' binanın önünden geçerken ne zaman üstümüze yıkılacak diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz. Binanın içine madde kullanımı için gelenlerin korkusu bir başka derdimiz. Defalarca başvuru yapmamıza rağmen hiç birşey yapılmıyor. Bursa Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından müdahale edilmesinin yasaklandığı belirtiliyor. Bu binanın korunacak yeri kalmadı, korunacak olan bizim can güvenliğimiz'' diyerek yardım istediler.

Yangının çıkış sebebinin madde kullanımı için binaya giren kişilerin yaktığı ateşten olabileceği ihtimali üzerinde duruldu.

Whatsapp Image 2024 04 20 At 21.38.32Whatsapp Image 2024 04 20 At 21.38.33Whatsapp Image 2024 04 20 At 21.38.33 (2)Whatsapp Image 2024 04 20 At 21.38.33 (3)

Editör: Haber Merkezi