Bu yıl  21. düzenlenen etkinlik alanına giriş yapan başkan Mehmet Kanar büyük bir ilgiyle karşılaştı.Kendine ayrılan alana geçen başkan Kanar'a ilgi burada da devam etti.

Etkinliğin başlamasının ardından açılış konuşmasını yapan Baki Koçlu, başkan Kanar'a isteklerini sıraladı. İlk olarak şenlik alanının kendilerine verilmesini talep eden Koçlu, ardından Bursa merkezde dernek için bir yer talebinde bulundu.

Koçlu'nun konuşmasının ardından sahneye gelen Kanar, Koçlu'nun taleplerine yanıt verirken, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından muhalefetin içinde  bulunduğu durumu değerlendirerek, Cumhur İttifakı'nın devam edeceğine vurgu yaptı.

Kanar'ın konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

Ağzımızdan laf çıktıysa ölür o sözü yine yerine getiririz, biz sözümüzü tutarız.

Dernek olarak bu alanı almak için bize başvurdular ama orman derneğe vermediği için, ilk olarak orman belediyeye verecek daha sonra biz derneğe bu alanı kiralayacağız.

Başkan Ay Güven Tazeledi Başkan Ay Güven Tazeledi

İkinci talep olarak Bursa merkezde talep edilen bina için sayın vekilimiz gerekeni yapacaktır. Hiç merak etmeyin biz kefenini giyip yola çıkmış dava sahibi insanlarız, dava sahibi insanlarda, dava sahibi ittifaklarda birbirine küfür olmaz, nerden girdim bu ittifaka olmaz, keşke almasaydım olmaz, bizde adam satmak olmaz, anca beraber kanca beraber bundan sonra ittifak sonuna kadar devam edecek.

Gizli protokoller yapmayız, ne dersek onu yaparız, yaptık mı yaptık, muhtarlarımız burada, daha sekiz ay zaman var, Allah’ın izniyle dediklerimizi tek tek yerine getiririz. Yeter ki birliğimiz daim olsun.

Polise tokat vuranlardan eylem yaparken kalabalıkta ahkam keserlerden, tenhada özür dileyenlerden değiliz.

Biz milliyetçi, muhafazakar, devletini milletini seven ve bu milletle yol alan insanlarız. Allah yolumuzu barkımızı bir etsin, daim etsin.

Şenliğimiz birliğimiz daim olsun Allah devletimize, polisimize askerimize taş değdirmesin.

Editör: Haber Merkezi