Kuzey Marmara bölgesinde artık yer bulamayan sanayiciler kendilerine yeni yatırım bölgesi ararken, Boğazköy son dönemde sanayi alanı arayan iş insanlarının uğrak yeri oldu.

Düzgün arazi yapısı, altyapı ve ulaşım olanakları, kalifiye işgücü arayan iş dünyası rotayı Güney Marmara’ya çevirirken, Mustafakemalpaşa iş dünyasının en çok göz önünde bulundurduğu ilçe haline geldi.

Son dönemde yaşanan gelişmeleri sıkı bir şekilde takip eden yatırımcılar, Organize Sanayi Bölgesi ve otobana yakınlığı nedeniyle Boğazköy’ü adeta abluka altına aldı.

Organize Sanayi Bölgesi’nin parsel yapısının büyük yatırımcılara hitap etmemesi, hafriyat  maliyetinin yüksek olması gibi etkenler sanayiciyi bu bölgeye itiyor.

Orta Mahalle'de Devir Teslim Yapıldı Orta Mahalle'de Devir Teslim Yapıldı

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Güllüce Bölgesi KOBİ Sanayi Alanı ve Lojistik Merkezi Projeleri’nin ardından Boğaz Mahallesi’nin önemi bir kat daha arttı.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar bölgenin gelişimi konusunda açıklamada bulunmuş ve bu alanın sanayi ve ticaret merkezi olacağını belirtmişti.

Organize Sanayi Sitesi sınır komşusu olan Boğaz Mahallesi, Güllüce Projesinin de hayata geçmesiyle birlikte bölgenin parlayan yıldızı oldu.

Muhtar''İş Dünyasından Yoğun Talep Var''

Boğaz Mahalle Muhtarı Servet Eren yaşanan gelişmelerin ardından mahallede büyük bir hareketliliğin başladığı belirterek, bölgede arazi sahibi olmak isteyen birçok iş insanının kendisini aradığı belirtti.

Eren’’ Mahallemiz bulunduğu konum ve doğası nedeniyle çok talep gören bir yer. Son dönemde yaşanan gelişmelerin ardından şimdi sanayi ve ticaret dünyasının rotası oldu. Beni gün içinde birçok iş insanı arıyor bölge hakkında bilgi alıyor. Son açıklanan proje ardından aramalar daha da arttı, talep çok olunca yer fiyatları da otomatik olarak yükselişe geçti.

Son bir yılın içinde arazi fiyatlarının yüzde yüz den daha fazla arttığını belirten muhtar, fiyatların bu talepler devam ettiği sürece daha da artacağını belirtti.

20231020_111432

Köye dönüş başlar

Muhtar Eren son dönemde Boğaz Mahallesi’nin Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar tarafından yapılan çalışmalar ile büyük değişime uğradığını belirten Eren, desteklerinden dolayı başkan Kanar’a teşekkürlerini iletirken, genç neslin mahalleden kısıtlı iş imkanı nedeniyle ayrıldığını belirtti. Sanayi bölgesine dönecek olan mahallenin genç nüfus için tekrar dönüş sebebi olacağını aktardı.

20231018152556-2-01man

WhatsApp Image 2023-10-20 at 14.10.46

Editör: Haber Merkezi